JUST FUN Speedway Wawrów liderem DMP 80-125 ccm po zwycięstwie w II rundzie w Wawrowie

Miniżużlowcy JUST FUN Speedway Wawrów zwyciężyli w rozegranej w niedzielę (18 sierpnia) na minitorze w Wawrowie drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski 2013.

Wojciech Ogonowski

Drugie miejsce zajęła drużyna KST Unibax Toruń, a trzecie zespół BTŻ Polonii Bydgoszcz po bardzo zaciętej walce z UŚKS Speedway Częstochowa. Dzięki temu zwycięstwu, a także układowi pozostałych miejsc, drużyna z Wawrowa została nowym liderem klasyfikacji przejściowej rozgrywek drużynowych.

W szóstej rundzie rywalizacji w klasie 50 ccm o Puchar Prezesów Polskich Klubów Miniżużlowych triumfował zawodnik GUKS Speedway Wawrów - Jacek Fajfer, który powiększył swoją przewagę na czele klasyfikacji przejściowej.

Drużyna JUST FUN Speedway Wawrów od początku niedzielnych zawodów wygrywała zespołowo swoje biegi, stopniowo budując swoją przewagę nad konkurentami. Ostatecznie zdołała wywalczyć aż 34 punkty (na 40 możliwych do zdobycia), pięciokrotnie zwyciężając podwójnie i trzykrotnie remisując w poszczególnych biegach.

Bardzo wysoko poprzeczkę zawiesiła gorzowianom drużyna z Torunia, która ostatecznie uległa obrońcom tytułu o zaledwie 3 "oczka". Trzeba jednak przyznać, że przewaga GUKS-u mogła być jeszcze większa, gdyby nie nieszczęśliwy upadek, który tuż przed metą biegu nr 11 przytrafił się najmłodszemu w stawce - Mateuszowi Bartkowiakowi, kiedy jechał na drugim miejscu i wraz ze swoim partnerem - Kamilem Nowackim wiózł zwycięstwo biegowe w stosunku 5:1.

Pomimo tego pechowego upadku popularny "Pinezka" był cichym bohaterem drużyny z Wawrowa, przywożąc bardzo ważne punkty w pozostałych wyścigach, niejednokrotnie przywożąc za swoimi plecami wyżej notowanych rywali.
W drużynie z Wawrowa najskuteczniejszy był zdobywca siedemnastu punktów - Kamil Nowacki. Pokaźną liczbę dwunastu punktów wywalczył Marcel Studziński, natomiast Mateusz Bartkowiak dołożył do dorobku zespołu 5 "oczek".

Z pozostałych zawodników, bardzo dobry występ zaliczył torunianin Igor Kopeć-Sobczyński, który uzyskał aż 16 punktów, nie doznając przy tym ani jednej porażki z zawodnikami drużyn przeciwnych.

Klasyfikacja - II runda DMP 80-125 ccm:

I. JUST FUN Speedway Wawrów - 34 pkt.
1. Kamil Nowacki - 17 (3,3,3,3,2,3)
2. Marcel Studziński - 12+3 (2*,2*,3,1,2*,2)
3. Mateusz Bartkowiak - 5+2 (2*,2*,w,1)
16. Kamil Pytlewski - NS
17. brak zawodnika

II. KST Unibax Toruń - 31 pkt.
10. Igor Kopeć-Sobczyński - 16+1 (3,3,2*,2,3,3)

1. NOWACKI (46,82), Studziński, Gruchalski, Bialk
2. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (46,66), Bułanowski, Rydlewski (d3), Sitarek (d4)
3. NOWACKI (46,81), Bartkowiak, Żupiński, Tyburski
4. GRUCHALSKI (45,66), Sitarek, Rydlewski
5. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (46,47), Żupiński, Kościelski, Tyburski
6. NOWACKI (46,62), Studziński, Rydlewski, Stalkowski (d2)
7. BUŁANOWSKI (45,75), Kopeć-Sobczyński, Bialk
8. ŻUPIŃSKI (47,91), Stalkowski, Sitarek
9. STUDZIŃSKI (47,75), Bartkowiak, Bułanowski, Kościelski
10. GRUCHALSKI (46,50), Bialk, Tyburski
11. NOWACKI (47,29), Rydlewski, Sitarek, Bartkowiak (w/u2)
12. KOŚCIELSKI (48,14), Kopeć-Sobczyński, Bialk (w/u3), Gruchalski (d1)
13. RYDLEWSKI (48,32), Sitarek, Tyburski, Żupiński (w/su)
14. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (46,22), Nowacki, Studziński, Bułanowski (w/u2)
15. GRUCHALSKI (46,44), Tyburski, Żupiński
16. KOŚCIELSKI (46,69), Rydlewski, Bułanowski, Stalkowski (d4)
17. NOWACKI (47,60), Studziński, Żupiński
18. GRUCHALSKI (48,00), Stalkowski, Sitarek, Bialk (u4)
19. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (46,28), Tyburski, Bułanowski
20. BIALK (49,09), Studziński, Bartkowiak

NCD: Michał Gruchalski - 45,66 sek. w 4. wyścigu

Podobnie jak w sobotę, w przerwach w rywalizacji w klasie 80-125 ccm rozegrano kolejną - szóstą rundę rozgrywek w klasie 50 ccm w ramach Pucharu Prezesów Polskich Klubów Miniżużlowych. Tym razem zakończyła się ona sukcesem zawodnika GUKS Speedway Wawrów - Jacka Fajfera, który wywalczył komplet 20 punktów.

Drugie miejsce z dorobkiem 16 punktów zajął zawodnik Rybek Rybnik - Sebastian Borszcz przed Bartoszem Tyburskim z Wybrzeża Gdańsk, który wywalczył również 16 "oczek", ale uległ rybniczaninowi w bezpośrednim pojedynku.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Jacek Fajfer umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji przejściowej, powiększając przewagę nad drugim Sebastianem Borszczem do 20 punktów. Ten ostatni po pięciu rundach okupowania drugiej lokaty wyprzedził o 1 punkt swojego klubowego kolegę - Pawła Trześniewskiego.

Klasyfikacja - VI Runda Pucharu PPKMŻ 50 ccm (Turniej o Puchar Prezesa GUKS Speedway Wawrów):

1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 20 (4,4,4,4,4)
2. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 16 (3,2,4,3,4)
3. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 16 (3,4,3,4,2)
4. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 14 (4,3,2,2,3)
5. Borys Kopeć-Sobczyński (KST Unibax Toruń) - 11 (2,3,1,3,2)
6. Igor Mirzyński (GUKS Speedway Wawrów) - 8 (2,2,2,1,1)
7. Mateusz Łopuski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 7 (w,w,3,1,3)
8. Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (1,1,1,2,1)

1. TRZEŚNIEWSKI (58,06), Tyburski, Mirzyński
2. FAJFER (55,03), Borszcz, Kopeć-Sobczyński, Fabisiak, Łopuski (w/u3)
3. TYBURSKI (56,59), Kopeć-Sobczyński, Mirzyński, Fabisiak
4. FAJFER (56,53), Trześniewski, Borszcz, Łopuski (w/2x)

NCD: Jacek Fajfer - 55,03 sek. w 2. wyścigu

W przerwach wywołanych kosmetyką toru, podczas jazd pokazowych zaprezentowali się dwaj dziesięciolatkowie z GUKS Speedway Wawrów - Wojciech Fajfer i Kamil Pytlewski, którzy stoczyli ze sobą pięć pojedynków spod taśmy.

Wyniki wyścigów pokazowych 80-125 ccm: