KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Powstał minitor w okolicach Częstochowy. Jest też klub i pierwsi adepci (foto)

O takich akcjach piszemy z dumą. W okolicach Częstochowy, dokładnie w miejscowości Rędziny, powstał miniżużlowy tor wraz z zapleczem. Zawiązano klub, jest trener i mnóstwo zapału do pracy.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Zawody miniżużlowe Na pierwszym planie Mikołaj Duchiński Archiwum prywatne / Łukasz Duchiński / Zawody miniżużlowe. Na pierwszym planie Mikołaj Duchiński

Miejscowość Rędziny graniczy z Częstochową. To z niej pochodzi i tam mieszka Hubert Łęgowik, wychowanek Włókniarza, obecnie zawodnik drugoligowego OK Kolejarza Opole. Sławomir Misiewicz, człowiek z otoczenia Łęgowika, jakiś czas temu wpadł na pomysł budowy toru i stworzenia sekcji miniżużlowej właśnie w Rędzinach. Teraz te plany urzeczywistniono, a Misiewicz objął funkcję prezesa klubu UKS Speedway Rędziny.

Tor zbudowano przy kamieniołomie Lipówka. Jego oficjalne otwarcie nastąpi w najbliższą niedzielę, czyli 10 czerwca o godzinie 12. Klub w Rędzinach został zawiązany w marcu 2017 roku, natomiast w czerwcu ruszono z budową owalu. Teren, na którym powstał obiekt, za pośrednictwem Gminy Rędziny klub uzyskał od firmy "Cemex".

Co ciekawe, UKS Speedway Rędziny posiada już szkółkę, w której szkoli się trzech chłopców: Wiktor Andryszczak, Mateusz Kuchta oraz Łukasz Szczepański. Zajęcia prowadzi były trener i zawodnik częstochowskiego Włókniarza, Józef Kafel. Teraz pracownicy klubu zachęcają rodziców, a także same dzieci, by zapisywali swoje pociechy do ich sekcji. Ich wysiłki przynoszą efekty, bowiem w dniu oficjalnego otwarcia toru przedstawieni zostaną kolejni czterej adepci.

W klubie zapewniają ponadto, że są na etapie kompletowania zaplecza sprzętowego. W tej chwili są w posiadaniu czterech motocykli w klasie 50 ccm oraz jednego 125.

Poniżej zdjęcia z momentu układania toru.
fot. UKS Speedway Rędziny fot. UKS Speedway Rędziny
fot. UKS Speedway Rędziny fot. UKS Speedway Rędziny
Inicjatywie należy tylko przyklasnąć, bo każdy sposób propagowania żużla jest dobry. W ogóle w Częstochowie i okolicach niebawem będziemy mogli mówić o prawdziwym zagłębiu miniżużla. Przecież oprócz nowo powstałego klubu w Rędzinach, mamy jeszcze UŚKS Speedway Częstochowa oraz UKS Lwiątka Częstochowa. Z obiema tymi sekcjami Włókniarz współpracuje i liczy, że za jakiś czas będzie z niej zbierać owoce. ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po częstochowsku
Czy drogę do "dorosłego" żużla poprzez miniżużel uważasz za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×