Sensacja na KSW 73! Czarna seria Polaków trwa

Trzecia walka, trzecia porażka Polaka. Pochodzący z Czech Dominik Humburger (4-0) znokautował w drugiej rundzie faworyzowanego Borysa Borkowskiego (3-2), sprawiając sensację na KSW 73 w Warszawie.

Waldemar Ossowski
Na zdjęciu od lewej: Borys Borkowski i Dominik Humburger Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu od lewej: Borys Borkowski i Dominik Humburger
Borkowski rozpoczął mocno, ale szybko okazało się, że rywal, który wziął walkę w zastępstwie, nie znalazł się w KSW przypadkowo. Czech świetnie radził sobie bowiem w stójce, a z czasem okazało się, że jest do tego pojedynku także lepiej przygotowany kondycyjnie od Polaka.

W połowie drugiej rundy Humburger trafił Borkowskiego na korpus, a później zdemolował ciosami na głowę. Sędzia przerwał pojedynek.

Dominik Humburger do tej pory toczył boje w Czechach i na Słowacji, ale bywa też w Polsce, gdzie trenuje w poznańskim klubie Ankos MMA. Na na swoim koncie także występy na Amatorskich Mistrzostwach Świata organizacji IMMAF. Podczas KSW 73 odniósł czwarte zawodowe zwycięstwo.

Z kolei Borys Borkowski doznał drugiej porażki w KSW. Poprzednio znokautował Arkadiusza Kaszubę, a w debiucie przegrał przez kontuzję z Marcinem Krakowiakiem.

Transmisja z gali KSW 73 trwa w Viaplay. W walce wieczoru Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Tomaszem Sararą.