Historia lubi się powtarzać. Serb ponownie upolował "Masakrę" w KSW

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Darko Stosić wygrał wszystkie dotychczasowe walki w KSW
Twitter / Darko Stosić wygrał wszystkie dotychczasowe walki w KSW
zdjęcie autora artykułu

Michał Kita chciał w rewanżu z Darko Stosiciem chciał udowodnić, że w ich pierwszej walce Serb miał sporo szczęścia. Weteran polskiego MMA na KSW 74 przegrał jednak w podobny sposób jak w czerwcu 2021 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Znakomicie w pierwszej rundzie zaprezentował się Michał Kita. "Masakra" wywierał presję na Serbie, podobnie jak w pierwszej walce. Wojownik z Zabrza raz za razem trafiał rywala, świetnie kopał, także na korpus i spowodował krwawienie z nosa przeciwnika.

Stosić polował na jeden cios - dokładnie jak poprzednio. Kita starał się zachować czujność, ale kilka razy dał się zranić. 42-latka dopadł jednak kryzys kondycyjny. Zawodnik z Belgradu obszernym lewym zamachowym posłał "Masakrę" na matę, a później dobił w parterze. Sędzia Łukasz Bosacki przerwał pojedynek.

Darko Stosic udowodnił, że to nie lucky punch zdecydował o jego wygranej w pierwszej walce. W drugiej przyjął taką samą taktykę i ponownie polując na pojedyncze ciosy oraz bazując na zmęczeniu rywala rozstrzygnął starcie na swoją korzyść.

Serb po drugim zwycięstwie z Kitą zaapelował o kolejnej starcie o pas KSW w wadze ciężkiej. W pierwszej próbie, w lutym tego roku, 30-latek musiał uznać wyższość Phila De Friesa. Stosić w Ostrowie Wielkopolskim odniósł 17. zwycięstwo w zawodowej karierze, 11. przez nokaut.

W walce wieczoru KSW 74 Phil De Fries zmierzy się z Ricardo Praselem, a stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w kategorii ciężkiej należący do Anglika. Transmisja z gali trwa w Viaplay.

Czytaj także: Co za seria Polaka! Pokonał byłego mistrza Mateusz Gamrot czy Beneil Dariush? Bukmacherzy wskazali faworyta

ZOBACZ WIDEO: Ukrainiec pobił historyczny rekord. Po walce przemówił po polsku

Źródło artykułu: