"Pupilek Kadyrowa" poleciał do Rosji. Tam skonfiskowano mu paszport

Chamzat Czimajew udał się do Rosji, gdzie spotkała go niemiła niespodzianka. Zawodnik MMA stracił paszport. W związku z tym może mieć ogromny problem z ponownym opuszczeniem kraju.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
 Chamzat Czimajew Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Chamzat Czimajew
Media donoszą, że Chamzat Czimajew udał się do rodzinnego kraju i może mieć problemy z tym, by ponownie przekroczyć jego granice. Serwis combate.com twierdzi, że zawodnikowi skonfiskowano paszport.

"Czimajewowi zabrano paszport w Petersburgu, gdzie znalazł się przed obraniem kursu w stronę Czeczenii, gdzie zamierzał odwiedzić rodzinę. Teraz nie może opuścić kraju" - spostrzega ge.globo.com.

W tym tygodniu Czimajew miał się wybrać do Rio de Janeiro, by obejrzeć premierę filmu o historii Fernando Terere. Wszystko wskazuje na to, że ze względu na utratę paszportu będzie musiał zmienić plany.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznajesz ją? Nie nudzi się na sportowej emeryturze

Czimajew urodził się w Czeczenii, ale ma szwedzkie obywatelstwo. Jego współpracownicy próbują to wykorzystać. Starają się nakłonić szwedzkie władze do tego, by pomogły mu wrócić do kraju.

Chamzat Czimajew wielokrotnie publicznie popierał Ramzana Kadyrowa, czeczeńskiego przywódcę i współpracownika Władimira Putina, który otwarcie wspierał inwazję na Ukrainę.

W Rosji aktualnie trwają działania mobilizacyjne, których celem jest rozszerzenie wojsk walczących w Ukrainie.

Zobacz także:
Nie żyje Dawid Ozdoba
Starcie w wadze półciężkiej zamyka kartę walk gali KSW 75

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×