Izabela Badurek kontra Klaudia Syguła w walce wieczoru Babilon MMA 33

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Izabela Badurek zmierzy się z Klaudią Sygułą na gali Babilon MMA 33
Materiały prasowe / Izabela Badurek zmierzy się z Klaudią Sygułą na gali Babilon MMA 33
zdjęcie autora artykułu

To będzie pierwsza walka wieczoru z udziałem pań w historii Babilon MMA! 10 grudnia na gali w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim dojdzie do pojedynku pomiędzy doświadczoną Izabelą Badurek a młodą i utalentowaną Klaudią Sygułą.

W tym artykule dowiesz się o:

31-letnia Izabela Badurek walczyła już dla takich organizacji jak UFC, ACB, LFN czy FEN. Wygrywała m.in. z Anitą Bekus, Weroniką Zygmunt i Barbarą Nalepką. W ostatnim występie przegrała na punkty ze znakomitą Jekateriną Szakalową, która w przeszłości pokonała także Różę Gumienną na gali Babilon MMA 19.

Klaudia Syguła ustępuje starszej rywalce pod względem doświadczenia. 23-letnia zawodniczka ma na koncie 5 pojedynków zawodowych (4-1) oraz zwycięstwo w pierwszej w historii Polski walce na gołe pięści na Wotore 2 (wygrała z Karoliną Sobek).

W przeszłości Syguła wystąpiła także na Babilon MMA 8, gdzie poddała Oliwię Załuskę w 2. rundzie w potyczce semi-pro.

ZOBACZ WIDEO: "Zadzwonił Pudzianowski. Ja zgłupiałem!". Chalidow ujawnia, jak wyglądały negocjacje przed walką

- Jestem szczęśliwa i bardzo wdzięczna organizacji Babilon MMA za tę szansę stoczenia walki z Izą. To bardzo doświadczona zawodniczka, śledziłam jej karierę od dziecka. Cieszę się, że będę mogła się z nią skonfrontować. Czuję się naprawdę wyróżniona walką wieczoru na Babilon MMA 33 - mówi podekscytowana Klaudia Syguła.

Warunki fizyczne będą faworyzować młodszą Sygułę, która mierzy 173 cm wzrostu. Niższa o 10 cm Badurek ma jednak specjalny plan na ten pojedynek. - Nie mogę powiedzieć, co planuję zrobić z Klaudią Sygułą, bo mogłaby się na to przygotować, ale zapewniam was, że dam sobie radę - przekonuje była zawodniczka UFC.

Czytaj także: "Juras" wydał oświadczenie. "Raz na zawsze odpowiadam" Popis Fiodora Czerkaszyna! Ważne zwycięstwo w USA

Źródło artykułu: