Udany powrót Gniadka, Formela nadal z tytułem. Sprawdź wyniki FEN 43 w Szczecinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Madej / Na zdjęciu: Kamil Gniadek
WP SportoweFakty / Jakub Madej / Na zdjęciu: Kamil Gniadek
zdjęcie autora artykułu

W szczecińskiej Netto Arenie odbyła się 43. gala organizacji Fight Exclusive Night. W walce wieczoru mistrzowski tytuł w kategorii piórkowej obronił Kacper Formela. Z dobrej strony kibicom pokazali się też m.in. Kamil Gniadek czy Klaudia Syguła.

Gniadek po niemal trzyletniej przerwie powrócił do klatki FEN. 28-latek w drugiej rundzie poddał Jacka Bednorza, choć rywal sprawił mu sporo problemów w początkowej fazie pojedynku.

Udany debiut w Fight Exclusive Night zanotowała w Szczecinie utalentowana Klaudia Syguła. Zawodniczka Ankosu MMA Poznań w niecałe dwie minuty odprawiła ciosami Anę Lobzhanidze.

Twardy bój w kategorii ciężkiej dali kibicom Mateusz Olech i bohater lokalnej publiczności, Michał Piwowarski. Po trzech rundach sędziowie jednomyślnie przyznali zwycięstwo Olechowi. Ten odniósł drugi triumf z rzędu w FEN i pozostał niepokonany w zawodowej karierze.

ZOBACZ WIDEO: Ile Chalidow i Pudzianowski zarobią za walkę na KSW 77? Lewandowski zdradza: To najdroższy pojedynek

W walce wieczoru Kacper Formela uporał się z bardziej doświadczonym Pedro Nobre z Brazylii. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia znokautował rywala w premierowej odsłonie pojedynku i po raz drugi obronił mistrzowski tytuł w kategorii piórkowej.

Wyniki gali FEN 43: ENERGA Fight Night (za mma.pl)

Walka wieczoru: 66 kg: Kacper Formela pok. Pedro Nobre przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda - o pas wagi piórkowej FEN

Pozostałe: 70 kg: Wojciech Kawa pok. Arkadiusza Pałkowskiego przez TKO (cios na tułów), 2 runda. 120 kg: Mateusz Olech pok. Michała Piwowarskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. 61 kg: Klaudia Syguła poko. Anę Lobzhanidze przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda. 77 kg: Kamil Gniadek pok. Jacka Bednorza przez poddanie (trójkąt rękoma), 2 runda. (K-1) 81 kg: Michał Młynarczyk pok. Krzysztofa Zimoląga przez jednogłośną decyzję sędziów. 70 kg: Konrad Furmanek pok. Dawida Borzęckiego przez KO, 1 runda. (semi-Pro) 66kg: Oliwier Filipiak pok. Mateusza Kownackiego przez jednogłośną decyzję sędziów. (semi-Pro) 77kg: Grzegorz Patra pok. Patryka Wiśniewskiego przez jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz: Gala roku? Sprawdź pełną kartę walk XTB KSW 77 "Pudzian" zszokował kibiców. Jego nokaut obiegł świat [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty