"Trudna, ale cenna wygrana". Zachwyty po walce Gamrota

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Mateusz Gamrot
Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Mateusz Gamrot
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Gamrot wrócił na zwycięską ścieżkę. Podczas sobotniej gali UFC 265 pokonał na punkty, po niejednogłośnej decyzji, Jalina Turnera. Eksperci zwrócili uwagę na to, że "Gamer" miał ciężką przeprawę.

W tym artykule dowiesz się o:

Mateusz Gamrot nie miał łatwej przeprawy podczas UFC 285 w Las Vegas. Stoczył zacięty pojedynek z Jalinem Turnerem w kategorii wagi lekkiej. Walka trwała pełen dystans.

Sędziowie nie byli jednogłośni. Dwóch z trzech uznało, że zwycięzcą jest Gamrot i to on mógł cieszyć się z cennej wygranej. To już jego piąty triumf w UFC, jednocześnie zaliczył udany powrót po porażce z Beneilem Dariushem w październiku 2022 roku.

"Nie była to piękna walka, ale zwycięska! Było sporo przeciwności, mało czasu... A jest powrót na zwycięskie tory. Duże gratulacje" - skomentował ten pojedynek Maciej Turski.

"Oj blisko, blisko w walce Gamrot - Turner przyznać, że ten pojedynek kosztuje polskich kibiców dużo nerwów. Trzecia runda zadecydowała" - ocenił Adam Lewicki.

O tym, że Gamrot miał wymagającego rywala, pisał Bartłomiej Stachura. "Gamer zagryzł zęby i zrobił to, co zrobić należało - czyli poszedł w zapasy i parter. Trudna, ale cenna wygrana" - napisał.

"Gamer poskromił 'Tarantulę', ale walka była bardzo bliska. Turner jak na lekką [wagę] bił naprawdę mocno i momentami wił się jak piskorz, próbując niwelować parterowe zapędy" - napisał Kamil Kacperczyk. Pochwalił także Gamrota za sprowadzenie do parteru w samej końcówce.

"To był naprawdę niewygodny rywal dla 'Gamera'. A w sumie robił naprawdę wszystko tak jak zawsze" - przekazał komentator Dominik Durniat.

Patryk Prochulski zwrócił uwagę na to, że walka była trudna i nerwowa, ale najważniejszy jest powrót na zwycięską ścieżkę w wykonaniu Mateusza Gamrota.

Walkę Gamrota z uwagą śledził m.in. Jeremy Sochan. Reprezentant Polski i zawodnik San Antonio Spurs po pojedynku napisał krótko: "brawo".

Głos na Twitterze zabrał także sam Mateusz Gamrot. Pochwalił się swoim bilansem walk, który od soboty wynosi 22-2. Podziękował również wszystkim za wsparcie.

Czytaj także:"Wyzwanie to moje drugie imię". Gamrot ocenił swój występ na UFC 285Show Gamrota po walce. "Nie zasługiwałem na urlop"

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski o gali KSW na Stadionie Narodowym: Liczymy na rekord frekwencji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty