"Gość z innej planety!". Eksperci nie mogli uwierzyć w wyczyn Chalidowa

"Wyglądał jak złoto", "To jest gość z innej planety!", "Kosmos" - piszą dziennikarze po walce Mameda Chalidowa ze Scottem Askhamem na XTB KSW Colloseum 2. Gratulacje popłynęły także ze świata piłki nożnej oraz siatkówki.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Mamed Chalidow Materiały prasowe / Mamed Chalidow
W sobotę wszyscy czekali na hitową walkę na XTB KSW Colloseum 2. W niej Mamed Chalidow mierzył się ze Scottem Askhamem. Ostatecznie lepszy okazał się Chalidow, który znokautował rywala po znakomitym ataku.

W sieci wielu ekspertów nie mogło się nachwalić zwycięzcy. "Mamed nastrojony niebywale. Coś nieprawdopodobnego. Dziś wyglądał jak złoto. Wszystko grało.  LEGENDA! Czapki z głów" - napisał Maciej Turski z Kanału Sportowego.

"Askham wyglądał fatalnie na tle Mameda. Aż jestem skłonny dać wiarę w te opowieści o depresji kiedy spotkali się po raz pierwszy bo za drugim i trzecim razem Chalidow nie zostawił wątpliwości." - dodał komentator Polsat Sport Tomasz Marciniak.

ZOBACZ WIDEO: Wielkie wyróżnienie dla "Jurasa". "To dla mnie duża sprawa"

"Mamed Chalidow wygrywa znów przez latające kopnięcie!!! To jest gość z innej planety! XTB" - stwierdził jego kolega z redakcji Dominik Duriat.

"Do tej pory zachodzę w głowę, jak Khalidov w ogóle to wymyślił, a tu jeszcze trzeba było to zrealizować. Kosmos" - napisał Konrad Marzec z "Super Expressu" o akcji dającej Chalidowowi wygraną.

"Mamed jest takim zawodnikiem, że powinien obowiązkowo w swoim prime być w UFC…" - zauważył założyciel Animmals MMA Management Przemek Kosiński.

Zachwyty nad Chalidowem pojawiły się nie tylko w środowisku sportów walki, ale także piłki nożnej oraz siatkówki.

"Do następnej walki Mamed może wyjść przy akompaniamencie „Chryzantemy zlociste”, bo tam jest fragment o gumowych kościach..." - zauważył syn byłego selekcjonera kadry Polski Mateusz Michniewicz.

Podziwu dla Chalidowa nie ukrywał także były reprezentant Polski w siatkówce Wojciech Żaliński, który w tym roku wywalczył Ligę Mistrzów z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Czytaj więcej:
Kosmiczny nokaut Chalidowa! Stadion Narodowy oszalał

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×