Znany, polski wojownik MMA został skazany na trzy lata. Kiedyś walczył nawet w UFC

Adam W. w przeszłości walczył w UFC i był znanym wojownikiem MMA. Najbliższe trzy lata ma jednak spędzić za kratkami. To pokłosie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej Psycho Fans.

Dawid Franek
Dawid Franek
Adam W Getty Images / Na zdjęciu: Adam W.
Gang, w którym działał Adam W., zrzeszał pseudokibiców Ruchu Chorzów. 15 czerwca katowicki sąd zaczął wydawać wyroki przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej o nazwie Psycho Fans. Na jej koncie zgromadziło się wiele kardynalnych zachowań.

- Ich działalność wykraczała poza ramy kibicowania. Brali udział w ustawkach, włamaniach, pobiciach, eliminowali też kibiców innych drużyn piłkarskich - powiedziała w uzasadnieniu wyroku Ewa Wrońska, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Adam W. został skazany na trzy lata pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny i zawodnikowi MMA będzie przysługiwała apelacja.

Przypomnijmy, że w przeszłości Adam W. stoczył trzy pojedynki w federacji UFC, z czego wygrał dwa. Jest dobrze znany na polskiej scenie sportów walki.

Już w styczniu 2019 roku zawodnik został aresztowany przez CBŚ przez powiązanie z zorganizowaną grupą przestępczą. Później go wypuszczono, a w 2022 roku zdołał nawet stoczyć pojedynek z Olim Thompsonem, który zakończył się jego zwycięstwem.

Teraz wszystko wskazuje na to, że kariera Adama W. zostanie zatrzymana na dobre.

Czytaj także:
Kacper Formela i Łukasz Charzewski bronią trofea. Sprawdź wyniki po gali FEN 47

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×