Mocne starcie na XTB KSW 90. W akcji weteran UFC

Do mocnego i niezwykle interesującego starcia w kategorii piórkowej dojdzie podczas gali XTB KSW 90, 20 stycznia w Warszawie. Damian Stasiak (14-9, 1 KO, 11 Sub) zmierzy się z Adamem Soldajewem (7-2, 4 KO, 1 Sub).

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Damian Stasiak Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Damian Stasiak
Damian Stasiak wróci do klatki po szybkim zwycięstwie, które zanotował na gali KSW 84. Polak poddał wówczas w pierwszej rundzie Pascala Hintzena. Był to trzeci tryumf przez poddanie wywalczony w KSW przez popularnego "Webstera".

Wcześniej w ten sposób Stasiak pokonał Patryka Surdyna oraz Andrieja Leżniewa. Za poddanie Surdyna został wyróżniony bonusem. 33-latek z Aleksandrowa Łódzkiego ma na koncie aż jedenaście wygranych w karierze, które zdobył w parterze. Walka na gali XTB KSW 90 będzie dla Stasiaka siódmym starciem w okrągłej klatce. Polak jest gwarantem emocji w konfrontacjach z rywalami. Poza bonusem za najlepsze poddanie, dwa razy został wyróżniony za najlepszą walkę wieczoru.

Adam Soldajew z przytupem wszedł do organizacji KSW. Podczas gali KSW 67 zmierzył się z Pascalem Hintzenem i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie walki. Nokaut w jego wykonaniu został wybrany najlepszym skończeniem wieczoru.

Podczas gali KSW 75 Soldajew powrócił do okrągłej klatki i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Tym razem jego umiejętnościom uległ Oleksii Polischuk. 25-latek trenujący na co dzień w Warszawie ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2. Starł się wówczas z Danielem Rutkowskim i musiał uznać jego wyższość w klatce. Wcześniej reprezentant WCA Fight Team był na fali siedmiu wygranych z rzędu. Cztery z siedmiu zwycięskich pojedynków zakończył przez nokaut już w pierwszej rundzie starcia.

Walka wieczoru | Main event
120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (3-0, 1 KO, 1 Sub) vs. Ivan Vitasović (12-5-1, 9 KO, 2 Sub)

Karta główna | Main card
83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski #6 (5-2, 4 KO) vs. TBA
65,8 kg/145 kb: Damian Stasiak #6 (14-9, 1 KO, 11 Sub) vs. Adam Soldajew #7 (7-2, 4 KO, 1 Sub)

Czytaj także:
Kowalkiewicz z kolejnym awansem w rankingu!
Głośny powrót do KSW. "Gigant" wzmacnia kategorię półciężką

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa. Mamed Chalidow wskazał największego polskiego wojownika
Kto wygra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×