"Może mieć problemy". Mistrz KSW o szansach Chalidowa z Adamkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu od lewej: Mamed Chalidow, Tomasz Adamek
Instagram / / Na zdjęciu od lewej: Mamed Chalidow, Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

Już 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice odbędzie się gala XTB KSW Epic. W walce wieczoru na zasadach boksu Mamed Chalidow podejmie byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych, Tomasza Adamka. Jak to starcie typuje mistrz KSW, Paweł Pawlak?

W tym artykule dowiesz się o:

Chalidow do starcia z utytułowanym pięściarzem przygotowuje się w Olsztynie, a cennych wskazówek udzielił mu m.in. Artur Szpilka. 43-latek jest skazywany na porażkę przez bokserskich ekspertów, ale walka z pozycji underdoga mu odpowiada.

Paweł Pawlak, aktualny mistrz KSW w wadze średniej, jest zdania, że 47-letni Adamek może być dla Chalidowa bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Dlaczego?

- Walkę powinien wygrać Adamek, ponieważ jest to w jego dziedzinie sportu. Dobrze ogarnia ten boks, więc myślę, że Mamed może mieć problemy z jego szybkością i poruszaniem się w boksie - wyznał "Plastinho" w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych KSW.

Mamed Chalidow jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej.

Galę KSW Epic będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv oraz na Canal+ online w cenie 39,99 zł.

Czytaj więcej: Stoczył się na samo dno. Artur Szpilka ujawnia mroczną przeszłość Wyjątkowe starcie na gali Chalidow - Adamek. Emocje gwarantowane

ZOBACZ WIDEO: Chalidow przed starciem z Adamkiem: "Ja będę w tej walce underdogiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy podzielasz zdanie Pawła Pawlaka?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)