Będzie hit! Ogłoszono rywala Szpilki w KSW

Organizatorzy XTB KSW Epic zaczęli od mocnego uderzenia, czyli potwierdzenia walki Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką na kolejnej gali KSW.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Na zdjęciu Artur Szpilka Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu Artur Szpilka

Do walki Szpilki z Wrzoskiem dojdzie 11 maja w ERGO Arenie w Sopocie podczas XTB KSW94. - Bardzo się cieszę, bo ta walka miała być już dwa razy, ale kontuzje. Mam nadzieję, że teraz nic się nie wydarzy. Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Odpukać, teraz wszystko jest super. Jestem bardzo zmotywowany, traktuję to jako wielkie wyzwanie, bo to zupełnie inny zawodnik w porównaniu z rywalami, z którymi walczyłem - skomentował Artur Szpilka.

Dla 34-letniego Szpilki będzie to czwarta walka w MMA (3-0). Zadebiutował w federacji KSW w 2022, pokonując Serhija Radczenkę. Później wystąpił na freak-fightowej gali High League przeciwko Denisowi Załęckiemu. A jego ostatnim rywalem był Mariusz Pudzianowski (KSW).

31-letni Arkadiusz Wrzosek również jest niepokonany w oktagonie. Zadebiutował w MMA w tym samym roku co Szpilka i dotąd walczył jedynie w federacji KSW. Pokonał Tomasza Sararę, Tomassa Mozny'ego, Bogdana Stoicę i Ivana Vitasovicia.

Szpilka to swego czasu uznany bokser. Wrzosek też ma w karierze epizod pięściarski, ale znany jest przede wszystkim jako kick-bokser i wojownik muay-thai. Smaczku ich rywalizacji dodaje fakt, że Szpilka to zdeklarowany kibic Wisły Kraków, a Wrzosek sympatyzuje z Legią Warszawa.

XTB KSW Epic trwa w Gliwicach. W walce wieczoru zmierzą się Mamed Chalidow i Tomasz Adamek. Relacja NA ŻYWO TUTAJ.

Wkrótce więcej.

ZOBACZ WIDEO: "Jakby mnie ktoś złapał wózkiem widłowym". Sobiech po walce z Charzewskim na KSW 91
Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×