Co dalej z karierą Chalidowa? Padły ważne słowa

Mamed Chalidow to ikona MMA i żywa legenda KSW. Czy fani tego fightera będą mieli okazję zobaczyć go jeszcze w akcji? Sam zainteresowany opublikował w sieci kluczowe słowa w tym temacie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mamed Chalidow Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Mamed Chalidow
43-letni Mamed Chalidow stoczył niemal 50 walk MMA. Ostatnio natomiast zaliczył debiut w pojedynku bokserskim. Podczas gali XTB KSW Epic w Gliwicach przegrał z Tomaszem Adamkiem.

Na przeszkodzie do lepszego wyniku stanęła kontuzja ręki. Chalidow nie mógł kontynuować pojedynku, który przerwano po trzech rundach.

Co ciekawe organizatorzy pokazali karty punktowe sędziów. Okazało się, że w ich oczach pierwszą i trzecią rundę wygrał właśnie wojownik MMA (10-9). Druga runda poszła na konto Adamka - w stosunku 10-8, bo legendzie KSW odjęto punkt za sprowadzenie rywala do parteru.

W momencie przerwania pojedynku był zatem... remis (więcej o tym pisaliśmy -->> TUTAJ). Po tym starciu wielu zastanawiało się co dalej z karierą Mameda Chalidowa, który spełnił swoje marzenie i dostał walkę na zasadach boksu.

I jeżeli ktoś myślał, że 43-latek może myśleć o końcu, to najnowszy wpis w mediach społecznościowych rozwiewa chyba wszelkie wątpliwości. "Trzeba odpocząć, dać się zagoić ranom i wracać!!! Tylko pytanie kiedy, gdzie i z kim?" - napisał na Instagramie.

Fani natychmiast zareagowali na ten wpis i szybko zaczęli wybierać rywala. W komentarzach znalazły się takie nazwiska, jak Darko Stosic, Roberto Soldić czy Borys Mańkowski. Inni sugerowali, że Chalidow mógłby dostać walkę wieczoru podczas gali oznaczonej numerem 100.

Dodajmy, że już w najbliższy weekend 16 marca w Arenie Gorzów odbędzie się XTB KSW 92. Kolejne odbędą się 6 kwietnia (w Paryżu) i 11 maja (w trójmiejskiej Ergo Arenie).