Ogłoszono decyzję ws. Joanny Jędrzejczyk. Wszyscy wstali z miejsc

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Łzy Joanny Jędrzejczyk
Twitter / / Łzy Joanny Jędrzejczyk
zdjęcie autora artykułu

To po prostu musiało tak się skończyć. Joanna Jędrzejczyk niewątpliwie była jedną z największych gwiazd kobiecego MMA na świecie. Teraz zostało to potwierdzone przez UFC, bowiem podczas UFC299 dowiedzieliśmy się, że Polka znajdzie się w Galerii Sław.

Gala UFC 299 miała dla polskich fanów gorzko-słodki smak. Z jednej strony Mateusz Gamrot wygrał z największym nazwiskiem w swoim rekordzie, stoczywszy niezwykle zacięty bój. Jednak na tym samym wydarzeniu Michał Oleksiejczuk łatwo przegrał swój pojedynek. Ale to nie koniec polskich akcentów w Miami.

Tuż przed dwoma głównymi walkami wieczoru, UFC postanowiło wyróżnić Joannę Jędrzejczyk, pokazując film przypominający jej karierę w amerykańskiej organizacji. Ogłoszono, że już w czerwcu podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk w Las Vegas zostanie oficjalnie wprowadzona do Galerii Sław UFC. Joanna Jędrzejczyk, obecna na trybunach, nie kryła wzruszenia, a na jej policzkach można było dostrzec łzy.

Joanna Jędrzejczyk (16-5), walcząca dla najlepszej organizacji MMA na świecie od 2014 roku, w latach 2015-2017 dzierżyła pas mistrzowski w kategorii słomkowej UFC. Polka obroniła tytuł pięciokrotnie, co jest rekordem wśród kobiet. Jest też pierwszą reprezentantką Polski, która zdobyła mistrzostwo tej organizacji. Pokonała zawodniczki takie jak Jessica Andrade, Claudia Gadelha, Karolina Kowalkiewicz czy Carla Esparza.

ZOBACZ WIDEO: Będzie wielka walka Łukasza Różańskiego? Ujawnił szczegóły

Ostatni raz w oktagonie pojawiła się na gali UFC 275 w Singapurze w czerwcu 2022 roku, przegrywając przed czasem z Weili Zhang. Po pewnym czasie mówiono o jej kolejnym występie, ale Jędrzejczyk utrzymała swoją decyzję o sportowej emeryturze.

Zobacz także: Jędrzejczyk w euforii po wygranej Gamrota Zobacz także: Gamrot z jasną deklaracją po walce na UFC 299

Źródło artykułu: WP SportoweFakty