XTB KSW 93: zawodnicy w limitach, czas na historyczną galę w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Artur Mazur / Marian Ziółkowski podczas ceremonii ważenia KSW
WP SportoweFakty / Artur Mazur / Marian Ziółkowski podczas ceremonii ważenia KSW
zdjęcie autora artykułu

Wszyscy zawodnicy wypełnili limity wagowe przed galą XTB KSW 93. Polska organizacja po raz pierwszy w historii zawita Paryżu, a gwiazdą wieczoru będzie podwójny mistrz Salahdine Parnasse. Oczy polskich fanów będą skierowane na Mariana Ziółkowskiego.

z Paryża - Artur Mazur, WP SportoweFakty

Francuz to jeden z najlepszych zawodników organizacji KSW bez podziału na kategorie wagowe. 26-latek mieszkający na co dzień w Paryżu jest posiadaczem pasa mistrzowskiego w dywizji piórkowej oraz lekkiej. Nie tak dawno podwójny mistrz próbował dokonać niemożliwego i zgarnąć trzeci pas - tym razem w kategorii półśredniej. W grudniu 2023 roku musiał jednak uznać wyższość Adriana Bartosińskiego, który zwyciężył na punkty.

W sobotę Adidas Arenie, a więc jeden z aren tegorocznych igrzysk olimpijskich, Parnasse zmierzy się w starciu unifikacyjnym z obecnym tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej Valeriu Mirceą. Parnasse wniósł na wagę 70,3 kg, Mołdawianin był lżejszy o 200 gramów. Warto nadmienić, że Mircea wyjdzie do klatki KSW po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy. "The Solitary Wolf" zdobył tymczasowy pas 17 lutego w Libercu, gdzie pokonał przez poddanie zza pleców Leo Brichtę.

Oczy polskich fanów w sobotni wieczór będą również zwrócone w kierunku Mariana Ziółkowskiego. Były mistrz KSW wróci do rywalizacji po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami. Polak oddał pas na Stadionie Narodowym, kiedy na minuty przed walką ze wspomnianym Parnassem zerwał więzadło poboczne w kolanie. Rywalem "Golden Boya" w Paryżu będzie Wilson Varela, który w ostatnim starciu znokautował w zaledwie 16 sekund Sebastiana Rajewskiego.

Ziółkowski nie miał problemu z wypełnieniem limitu wagowego. Za pierwszym podejściem wniósł na wagę 70,8 kg. Jego rywal wchodził na wagę dwukrotnie, ale zmieścił w wymaganym limicie.

Jedynie Alfan Rocher-Labes miał niemały problem z wypełnieniem obowiązku. Francuz pojawił się na porannej ceremonii tuż przed 12:00. Ostatecznie po godzinie 12:30 osiągnął  cel. Wyniki ważenia przed galą XTB KSW 93:

70,3 kg: Salahdine Parnasse (70,3) vs. Valeriu Mircea (70,1)* 70,3 kg: Marian Ziółkowski (70,8) vs. Wilson Varela (70,8) 77,1 kg: Artur Szczepaniak (77,6) vs. Madars Fleminas (77,2) 120,2 kg: Michal Martínek (108,1) vs. Prince Aounallah (109,7) 83,9 kg: Laïd Zerhouni (84,4) vs. Boubacar Niakaté (83,8) 73 kg: Francisco Barrio (73) vs. Aymard Guih (72,7) 61,2 kg: Alfan Rocher-Labes (61,7) vs. Kenji Bortoluzzi (61,7) 72 kg: El Hadji Ndiaye (72) vs. Nicolae Bivol (71,7) 56,7 kg: Sandra Succar (57,2) vs. Flore Hani (56,4)

*walka mistrzowska, w której nie obowiązuje limit tolerancji wynoszący 500 gramów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty