Zmiana w walce wieczoru FEN 55. Duże wzmocnienie organizacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Michał Pietrzak
Materiały prasowe / fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Michał Pietrzak
zdjęcie autora artykułu

Michał Pietrzak (11-7-1, 3 KO, 2 SUB) będzie nowym rywalem Mansura Abdurzakova (10-4, 2 KO, 7 SUB) w walce wieczoru gali FEN 55, która 15 czerwca odbędzie się w Ostródzie.

Stawką starcia będzie pas mistrzowski FEN w kategorii półśredniej. Magomedov Magomedov nie wystąpi podczas ostródzkiej edycji przez problemy wizowe.

Michał Pietrzak pokonał w swoim ostatnim pojedynku Joela Kouadja podczas gali Babilon MMA, wcześniej pod szyldem organizacji KSW uporał się z Krystianem Kaszubowskim i Kamilem Szymuszowskim. "Zgniatacz" w przeszłości toczył równe boje z Roberto Soldicem oraz z Shamilem Musaevem, z którym zremisował. Reprezentant Czerwonego Smoka trzy zwycięstwa zanotował przez nokauty i dwa przed poddania.

Mansur Abdurzakow wygrał w swoim ostatnim boju z Piotrem Poniedziałkiem. Wcześniej na dystansie pięciu rund przegrał z Cezarym Oleksiejczukiem. Przed starciem mistrzowskim "Borz" zanotował serię pięciu zwycięstw z rzędu. W pokonanym polu zostawił między innymi Szymona Duszę i Michała Golasińskiego. "Borz" 9 z 10 zwycięstw odniósł przed czasem, sześciokrotnie poddając ich duszeniem zza pleców.

Gala FEN będzie transmitowana w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty