Media: Polak wypada z gali UFC 304

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Robert Bryczek
Twitter / Na zdjęciu: Robert Bryczek
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC 304, która odbędzie się 27 lipca w Manchesterze, obiecywała występ licznej grupy Polaków. Niestety, jak informują zagraniczne media, na niespełna miesiąc przed wydarzeniem z karty walk wypadł Robert Bryczek.

Według oficjalnej karty walk na gali UFC 304 wystąpić miała aż trójka Polaków: Łukasz Brzeski, Marcin Prachnio oraz Robert Bryczek. Obecność tej trójki na europejskiej gali stanowiła znakomitą okazję dla polskich fanów MMA. Niestety, obecnie nastroje są nieco gorsze.

Jak przekazał znany w środowisku dziennikarz Marcel Dorff, Robert Bryczek nie weźmie udziału w walce na terenie Wielkiej Brytanii. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony samego zawodnika. Zastąpi go Gregory Rodrigues w pojedynku z Christianem Leroy Duncanem, byłym mistrzem organizacji Cage Warriors. Dla Bryczka, walka ta miała być najtrudniejszym testem w dotychczasowej karierze i szansą na pierwsze zwycięstwo po dołączeniu do największej organizacji MMA na świecie.

Na nadchodzącej gali UFC 304, poza Bryczkiem, wystąpią inni reprezentanci Polski. Łukasz Brzeski zmierzy się z niepokonanym w UFC Mickiem Parkinem, regularnie trenującym z tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Tomem Aspinallem oraz mistrzem KSW, Philem De Friesem. Z kolei Marcin Prachnio stoczy pojedynek z Litwinem Modestasem Bukauskasem, który wcześniej przegrał z Michałem Oleksiejczukiem. Prachnio, świeży po zwycięstwie nad Devinem Clarkiem w lutym tego roku, przygotowuje się do starcia z „Bałtyckim Gladiatorem”.

W głównym wydarzeniu UFC 304 w Manchesterze, mistrz wagi półśredniej Leon Edwards ponownie zmierzy się z Belalem Muhammadem. W kolejnej głównej walce wieczoru Tom Aspinall stoczy rewanżowe starcie z Curtisem Blaydesem, broniąc tymczasowego tytułu w kategorii ciężkiej.

ZOBACZ WIDEO: Trener przejął mikrofon, Wikłacz skomentował kosmiczną walkę z Przybyszem

Zobacz także: Conor McGregor zaatakował Rosjanina Zobacz także: Mariusz Wach sprawdzi... 19-latka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty