Wielki dzień dla mistrzyni świata. Nie zapomni go nigdy

Instagram / Na zdjęciu: Ema Klinec
Instagram / Na zdjęciu: Ema Klinec

W ostatnim czasie Ema Klinec zaprezentowała swoją książkę dla dzieci pt. "Dziewczyna, która latała z pokojem". Mistrzyni świata w skokach narciarskich z 2021 roku opisała w niej swoją historię.

W tym artykule dowiesz się o:

Ema Klinec, słoweńska skoczkini narciarska, ma za sobą jeden z najważniejszych dni w życiu. Otóż 26-latka w Lublanie zaprezentowała swoją książkę dla dzieci pt. "Dziewczyna, która latała z pokojem".

Wspomniana pozycja literacka została napisana przez Bojanę Fende Habulę i opowiada o drodze Klinec do sukcesu, zarówno sportowego, jak i osobistego. Główna bohaterka, wzorowana na 26-letniej skoczkini, z pomocą rodziców oraz mitycznych postaci, takich jak orzeł smok i mędrzec Karnion, odnajduje w sobie siłę i spokój, by osiągnąć zamierzony cel.

Podczas premiery Klinec podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą nad książką oraz z wyzwaniami, jakie napotkała w karierze sportowej. - To było coś nowego dla mnie. Ogrom pracy, ale jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania - powiedziała mistrzyni świata z Oberstdorfu z 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie "Trening mięśni brzucha… i twarzy". Dziennikarka Polsatu znów pokazała moc

Książka przekazuje młodym czytelnikom ważne wartości, takie jak wewnętrzny spokój, dyscyplina i wsparcie najbliższych. Z kolei autorka wyjaśniła, że wplatając elementy terapii Gestalt, chciała pomóc dzieciom lepiej zrozumieć, jak istotne są te cechy w życiu codziennym i w osiąganiu sukcesów.

Ilustracje w książce przedstawiają magiczny świat, w którym rozgrywa się akcja. Dzięki nim jest ona atrakcyjna wizualnie i angażuje młodych czytelników w historię Klinec.

26-latka dołączyła tym samym do grona innych słoweńskich sportowców, takich jak Tina Maze, Goran Dragić czy Janja Garnbret, którzy również są bohaterami książek dla dzieci. Pozycja literacka ma na celu nie tylko inspirowanie młodych ludzi do rozwijania pasji sportowej, ale także do pracy nad sobą i poszukiwania wewnętrznego spokoju.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty