KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wieści ze świata MMA: UFC 151 odwołane!

Nikt nie spodziewał się takiej informacji. Uczestnik walki wieczoru gali UFC 151 Dan Henderson, doznał kontuzji i nie pojawi się w Octagonie z Jonem Jonesem.
Jakub Madej
Jakub Madej

O całej sprawie świat MMA dowiedział się w ostatni czwartek, jednak niepotwierdzone plotki zaczęły pojawiać się kilka dni wcześniej. Nie było jak do tej pory gali organizacji UFC, której walka wieczoru na tydzień przed wydarzeniem mogła ulec zmianie. Prezes organizacji, Dana White, postanowił galę odwołać, co było znacznie pochopnym posunięciem. Dlaczego pochopnym? Przede wszystkim ze względu na ilość zawodników, którzy oferowali zastępstwo za Hendersona...

Jedną z pierwszych osób, które chciały wystąpić na UFC 151, był Chael Sonnen. Były zawodnik dywizji średniej wyraził chęć swojej walki za darmo! Co jednak sprawiło, że nie zobaczymy w najbliższą sobotę Sonnena w Octagonie? Otóż obecny mistrz wagi półciężkiej odmówił takiego zestawienia. Co było powodem? Najprawdopodobniej się tego nie dowiemy.

Kolejną osobą, która zaproponowała swoje uczestnictwo w UFC 151 był Anderson Silva, mistrz wagi średniej. "Spider" zgłosił się do Dany White'a z chęcią "ratowania" całej gali. Brazylijczyk miałby zmierzyć się wtedy z innym zawodnikiem dywizji półciężkiej. Co jednak sprawiło, że nie zobaczymy Andersona na najbliższej gali UFC? Silva zgłosił się do swojego pracodawcy niestety za późno.

Co więc jednak z walką mistrzowską Jona Jonesa? Pojawi się on na gali UFC 152, gdzie tym samym "zepchnął" niżej pojedynek Joseph'a Benavideza z Demetriousem Johnsonem oraz Michaela Bispinga z Brianem Stannem. "Bones" w walce wieczoru gali, która odbędzie się w Kanadzie, zmierzy się z Vitorem Belfortem.

Można powiedzieć, że temat odwołania gali UFC 151 był w ostatnim tygodniu głównym wydarzeniem do rozmów oraz rozpisywania się mediów. Jeśli chodzi o pozostałe informacje, to Frankie Edgar ogłosił oficjalnie zejście do kategorii piórkowej. Po dwóch nieudanych starciach z Bensonem Hendersonem, "Answer" postanowił spróbować zdominować wagę do 145 funtów. Edgar jednak nie zmierzy się od razu z mistrzem, będzie musiał stoczyć kilka walk, które pokażą czy warto trzymać Frankiego w tej kategorii wagowej.

Już niedługo czekać nas będzie prawdziwie elektryzująca walka. Jak powiedział Dana White, w przyszłym roku może dojść do walki pomiędzy Georges'em St-Pierre'm a Andersonem Silvą! Wiele zależy jednak od występu "Rusha" na gali UFC 154, gdzie zmierzy się z Carlosem Conditem. Po tym pojedynku wszystko będzie wiadomo, jednak drużyny obu zawodników wyraziły chęć na taką walkę.

UFC ogłosiło kolejną walkę, która odbędzie się na gali UFC 155. Będzie to pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy Joe Lauzonem a Gray'em Maynardem. Oprócz tego starcia zobaczymy walkę Chaela Sonnena z Forrestem Griffinem oraz pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej, pomiędzy Juniorem  dos Santosem a Cainem Velasquezem. UFC 155 odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×