Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

UFC on Fuel 8: Wygrana Silvy

[tag=35670]Wanderlei Silva[/tag] i [tag=35671]Brian Stann[/tag] w finałowym pojedynku UFC on FUEL 8 w Japonii dali niezapomniane show, z którego górą wyszedł 36-letni Brazylijczyk.
 Redakcja
Redakcja

Walka Silvy ze Stannem była fantastyczna. Tak zaciekłych wymian, knockdownów z obu stron i tyle włożonego serca nie mieliśmy już dawno w żadnym pojedynku. Ostatecznie Wanderlei Silva znokautował Briana Stanna po serii prawy, lewy sierpowy i kilku atomowych uderzeniach w parterze. Za ten knockout Silva nagrodzony został dodatkowym bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów, obaj zawodnicy zainkasowali także premie za pojedynek wieczoru. The Axe Murderer po  wieczorze jest więc bogatszy, oprócz kontraktowej wypłaty, o dodatkowe 100 tysięcy dolarów. Dla Wanderleia było to trzecie zwycięstwo w ostatnich pięciu pojedynkach. Dla Stanna z kolei druga porażka z rzędu i trzecia w ostatnich czterech walkach.

W pojedynku poprzedzającym main event do octagonu wyszli najwyższy zawodnik UFC, Stefan Struve oraz najniższy zawodnik dywizji ciężkiej, Mark Hunt. Swoisty pojedynek Dawida z Goliatem, podobnie jak w popularnej legendzie, zwyciężył ten teoretycznie skazany na porażkę. Potężne uderzenia Hunta dały się we znaki niemal od początku pojedynku. Struve jednak, z racji miażdżącej przewagi zasięgu, także kilkakrotnie groźnie trafiał Hunta, ale to za mało, żeby zniechęcić Super Samoańczyka. W końcu w trzecim starciu potężny lewy sierp pozbawia Holendra świadomości, a Hunt nie starał się nawet kończyć rywala w parterze. Jak się później okazało Struve doznał przy tym uderzeniu złamania szczęki, a Hunt za nokaut wieczoru przytulił dodatkowe 50 tysięcy dolarów. Zupełnie niepostrzeżenie Mark Hunt wyrasta na jednego z głównych pretendentów do walki o mistrzowski pas. Doświadczony kickbokser ma obecnie na swoim koncie cztery wygrane z rzędu.

Pozostałe pojedynki w głównej karcie UFC on FUEL 8 kończyły się decyzjami sędziowskimi. I tak Diego Sanchez pokonał niejednogłośnie Takanori Gomi, Yushin Okami w ten sam sposób zainkasował zwycięstwo nad Hectorem Lombardem, Rani Yahya jednogłośnie pokonał Mizuto Hirote a Dong Hyun Kim Siyara Bahadurzada.

Wyniki gali UFC on Fuel 8

Main Card
Wanderlei Silva pokona Briana Stanna przez KO w 2. rundzie
Mark Hunt pokonał Stefana Struve'a przez KO w 3. rundzie
Diego Sanchez pokona Takanori Gomi niejednogłośną decyzją
Yushin Okami pokonał Hectora Lombarda  niejednogłośną decyzją
Rani Yahya pokonał Mizuto Hirotę jednogłośną decyzją
Dong Hyun Kim pokonał Siyara Bahadurzada jednogłośną decyzją

Preliminary Card
Brad Tavares pokonał Riki Fukudę jednogłośną decyzją
Takeya Mizugaki pokonał Bryana Caraway'a niejednogłośną decyzją
Kazuki Tokudome pokonał Cristiano Marcello jednogłośną decyzją
Alex Caceres pokonał Kyung Ho Kang niejednogłośną decyzją
Hyun Gyu Lim pokonał Marcelo Guimaraesa przez KO w 2. rundzie figh

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
fightcard.pl

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×