KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Z Dragon Ball Z do sportów walki - rozmowa z Domingosem Mestre, fighterem MMA

Domingos Mestre to jeden z bardziej utalentowanych zawodników MMA wywodzących się z Portugalii. Legitymujący się rekordem 11-5 zawodnik to pasjonat sportów walki od dziecka.

Arkadiusz Pawłowski
Arkadiusz Pawłowski

Arkadiusz Pawłowski: Jak zainteresowałeś się sportami walki?

Domingos Mestre: Kiedy byłem dzieciakiem, byłem wielkim fanem Dragon Ball Z, kreskówki przepełnionej walką. Później obejrzałem Rocky'ego i wiele filmów z Jackie Chanem, więc można powiedzieć, że od małego kochałem różne formy walki. W wieku 21 lat przeprowadziłem się do Szwecji i przyjaciel zaproponował mi, żebym spróbował sił w MMA. Od tego czasu się nie zatrzymuję.

Jak oceniasz poziom MMA w twoim kraju, Portugalii? Jak wypada w porównaniu z polskimi mieszanymi sztukami walki?

- W Portugalii mamy dobry poziom w parterze, ale ten sport jest wciąż czymś zupełnie nowym. Nie mamy zbyt wielu klubów i niestety nie ma sponsorów, którzy chcą wspierać zawodników... Więc nawet jak jesteś zawodowcem, musisz ciężko pracować każdego dnia. Mimo to poziom powoli rośnie. Jeśli chodzi o Polskę, to nie ma porównania. U was jest znacznie lepiej, MMA jest u was dłużej i jest bardziej akceptowany przez społeczeństwo. Polska to duży kraj, ludzie mają tam mentalność wojowników.

Jak wspominasz swój epizod w KSW? Chciałbyś powrócić na polskie ringi?

- To była prawdopodobnie największa i najlepsza gala na której kiedykolwiek wystąpiłem! Wszystko było tak dobrze i profesjonalnie zorganizowane, naprawdę niesamowite show! Zdecydowanie chcę tam jeszcze zawalczyć!

Kogo uważasz za swojego mentora w świecie sportów walki?

- Nie mogę powiedzieć, że jest taka jedna osoba, jest ich kilka. Bardzo pomogli mi w karierze na przykład Joakim Engberg, Alan Carlos, Bruno Carvalho, Lionel Agbodjan czy Babak Nejad.

Kto jest według ciebie najlepszym zawodnikiem na świecie w twojej kategorii wagowej?

- Ben Askren. Po prostu niesamowicie dobry!

W KSW walczyłeś z Aslambkiem Saidovem, który jest obecnym mistrzem federacji. Jakie są jego najmocniejsze strony? A może ma jakieś słabości?

- No tak, to nie była zabawna noc (śmiech). Aslambek ma bardzo dobry parter, jest mocny w zapasach i bardzo agresywny w stójce. Myślę, że to nie jest najbardziej techniczny stójkowicz na świecie i w szybkiej walce mógłby się zmęczyć w późniejszych rundach, ale to naprawdę świetny zawodnik. Mam do niego dużo szacunku i mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie mi się jeszcze z nim zmierzyć.

Większość swoich walk wygrywasz na punkty. Czy to twój styl, nie szukać pojedynczego nokautującego ciosu czy poddania, ale rozbijać oponentów krok po kroku?

- Mam taki styl, trochę wymęczam zwycięstwa... Ale staram się to trochę zmienić, dlatego też wziąłem udział w sesji treningowej z Paulem "Semtexem" Daley'em, żeby mieć więcej pewności w rękach i częściej iść po nokaut!

Jakimi innymi sportami się interesujesz?

- Jestem Portugalczykiem, więc gram oczywiście w piłkę nożną (śmiech). Lubię także kitesurfing, motocross i squasha (naprawdę świetne na kondycję).

Kto był twoim najtrudniejszym przeciwnikiem w karierze?

- Saidov był zdecydowanie najbardziej kompletnym zawodnikiem z jakim przyszło mi się mierzyć!


Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×