Typowanie redakcyjne gali UFC 162

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC 162 już 6 lipca w Las Vegas. W walce wieczoru zobaczymy Andersona Silvę oraz Chrisa Weidmana. Jak galę widzą redaktorzy działu MMA? Zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami.

Anderson Silva vs Chris Weidman

Łukasz Czechowski: Kibice ostrzą sobie zęby na ten pojedynek i wierzę, że się nie zawiodą. Moi redakcyjni koledzy stawiają na Silvę, bukmacherzy także nie mają wątpliwości, a ja po cichu liczę na niespodziankę. W końcu Brazylijczyk musi kiedyś przegrać.

Jakub Madej: Aż dziesięć razy udało się Silvie obronić tytuł mistrzowski organizacji UFC w wadze średniej. Chris Weidman będzie dla "Spidera" bardzo niewygodnym przeciwnikiem, gdyż Amerykanin walczy w dość specyficzny sposób. Nie zdziwiłbym się, gdyby data 6 lipca 2013 roku miała zapaść Brazylijczykowi w pamięć do końca życia. UFC 162 - koniec rządów Silvy w dywizji średniej? Liczę na zwycięstwo Weidmana, którego typuje bardzo duża liczba zawodników MMA.

Waldemar Ossowski: Zapowiada się kapitalny pojedynek, ale według mnie ma on tylko jednego faworyta. Jest nim oczywiście niekwestionowany mistrz – Anderson Silva. Po pierwsze przemawia za Brazylijczykiem ogromne doświadczenie, 37 zawodowych walk, 10 kolejnych zwycięskich obron pasa UFC, a przed wszystkim doskonała stójka, podparta o świetne umiejętności wyniesione z tajskiego boksu. Pomimo imponującego rekordu Weidmana i brązowego pasa w brazylisjskim jiu-jitsu to w swojej karierze nie mierzył się on jeszcze z zawodnikiem takiego pokroju jak Silva.

Arkadiusz Pawłowski: Anderson to prawdopodobnie najlepszy na świecie zawodnik w formule MMA, kto wie, czy nie w historii tego sportu. 17 wygranych walk pod rząd robi wrażenie. Niepokonany Weidman to kapitalny zawodnik, który naprawdę może zamieszać w tej kategorii wagowej, a na dodatek jest młodszy od Silvy o 9 lat... Silva wydaje się być jednak w takim gazie, że nikt nie jest i nie będzie w stanie go powstrzymać przez najbliższe lata. Stawiam na Silvę, dobrze życzę Weidmanowi, ale prawdziwymi zwycięzcami tej walki będą fani dobrego MMA - pojedynek zapowiada się na prawdziwą perełkę.

Redaktorzy typujący Silvę: Waldemar, Arkadiusz Redaktorzy typujący Weidmana: Łukasz, Jakub

Frankie Edgar vs Charles Oliveira

Łukasz Czechowski: Czwarta z rzędu porażka będzie dla Edgara prawdopodobnie oznaczać pożegnanie z UFC, więc Amerykanin na pewno zrobi wszystko, by zwyciężyć. Mimo młodego wieku Oliveira ma już spore doświadczenie w MMA, ale nie wydaje mi się, by wystarczające na to, by pokonać byłego mistrza UFC.

Jakub Madej: Nie widzę Frankiego Edgara w roli przegranego po gali UFC 162. Zawodnik, który przez pięć rund walczył na bardzo wyrównanym poziomie z Jose Aldo czy Bensonem Hendersonem, nie może mieć problemów z zawodnikiem takim, jakim jest Charles Oliveira. Przeciwnik na przetarcie dla "Answera"? Moim zdaniem tak i śmiało możemy się spodziewać powrotu byłego mistrza wagi lekkiej, który zaserwuje "Do Bronxowi" ciężki nokaut.

Waldemar Ossowski: To czas na odbudowę mistrza, jakim jest Edgar. Po dwóch porażkach z Hendersonem i Aldo, walka z Oliveirą jest doskonałym momentem na odbudowanie formy. Oliveira walczy w kratkę i pomimo zbliżonego rekordu to Edgar ma większe doświadczenie i należy już do weteranów UFC. Dwukrotne pokonanie B.J. Penna również mówi samo za siebie. Według mnie Edgar ma też lepsze umiejętności w parterze, jest lepszy wytrzymałościowo, gdyż większość ze swoich ostatnich walk toczył na pełnym, 5-rundowym dystansie, a przede wszystkim nigdy nie przegrał przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Frankie przegrał ostatnie trzy walki i to jest jego ostatnia szansa, żeby się przełamać; przeciwnik niewygodny, ale jak najbardziej do pokonania.

Redaktorzy typujący Edgara: Łukasz, Jakub, Waldemar, Arkadiusz Redaktorzy typujący Oliveirę:

Tim Kennedy vs Roger Gracie

Łukasz Czechowski: Pojedynek dwóch debiutantów w UFC. Gracie to mistrz grapplingu i jiu-jitsu, ale w MMA jego doświadczenie nie jest spore, Kennedy ma na swoim koncie dużo więcej walk, ale także i więcej wiosen. Dlatego właśnie stawiam na Amerykanina i nie mam raczej wątpliwości, że walka skończy się przed czasem.

Jakub Madej: Nazwisko Gracie zobowiązuje oczywiście do bardzo dobrego parteru, którego Roger będzie szukał od samego początku starcia. Myślę jednak, że nawet jeśli walka trafi na ziemię, to Kennedy będzie w stanie walczyć w tej płaszczyźnie. Mój typ to Tim Kennedy przez nokut lub spokojne punktowanie rywala przez trzy rundy i ostateczna decyzja sędziów.

Waldemar Ossowski: W mojej opinii faworytem jest brazylijski glappler. Będzie to rywalizacja dwóch świetnych parterowców i rozstrzygnięcia walki należy szukać właśnie w tej płaszczyźnie. Minimalnie jednak lepszy jest Gracie, który większość walk kończy przez poddanie. Brazylijczyk musi jednak uważać na stójkę Amerykanina, a jeżeli sprowadzi walkę do parteru, to jestem przekonany o jego dominacji, która albo zakończy się poddaniem, albo znajdzie odzwierciedlenie na kartach punktowych sędziów.

Arkadiusz Pawłowski: Ciężka do wytypowania walka, Kennedy to o wiele bardziej uniwersalny zawodnik niż jednowymiarowy Gracie, ale poddania tego drugiego muszą budzić szacunek i skłaniają mnie do tego, żeby to jego wytypować na zwycięzcę tej walki.

Redaktorzy typujący Kennedy'ego: Łukasz, Jakub Redaktorzy typujący Graciego: Waldemar, Arkadiusz

Mark Munoz vs Tim Boetsch

Redaktorzy typujący Munoza: Jakub, Arkadiusz Redaktorzy typujący Boetscha: Łukasz, Waldemar

Cub Swanson vs Dennis Siver

Redaktorzy typujący Swansona: Łukasz, Jakub, Waldemar, Arkadiusz Redaktorzy typujący Sivera:

Andrew Craig vs Chris Leben

Redaktorzy typujący Craiga: Łukasz, Jakub, Waldemar Redaktorzy typujący Lebena: Arkadiusz

Norman Parke vs Kazuki Tokudome

Redaktorzy typujący Parke: Łukasz, Arkadiusz Redaktorzy typujący Tokudome: Jakub, Waldemar

Gabriel Gonzaga vs Dave Herman

Redaktorzy typujący Gonzagę: Jakub, Waldemar, Arkadiusz Redaktorzy typujący Hermana: Łukasz

Edson Barboza vs Rafaello Oliveira

Redaktorzy typujący Barbozę: Łukasz, Jakub, Waldemar Redaktorzy typujący Oliveirę: Arkadiusz

Seth Baczynski vs Brian Melancon

Redaktorzy typujący Baczynskiego: Łukasz, Jakub, Waldemar, Arkadiusz Redaktorzy typujący Melancona:

Mike Pierce vs David Mitchell

Redaktorzy typujący Pierce'a: Łukasz, Jakub, Waldemar, Arkadiusz Redaktorzy typujący Mitchella:

Źródło artykułu:
Komentarze (0)