UFC on FOX 8: Johnson poddaje Moragę (relacja i wyniki)

Demetrious Johnson udanie obronił swój tytuł mistrza dywizji muszej organizacji UFC. W piątej rundzie poddał on balachą Johna Moragę.

Jakub Madej
Jakub Madej

Demetrious Johnson bez większych problemów poradził sobie przy drugiej obronie pasa mistrzowskiego. Jedynie w czwartej rundzie John Moraga trafił mistrza mocnym ciosem sierpowym, jednak reprezentant Arizona Combat Sports nie zdążył wykorzystać sytuacji i dobić swojego rywala. Na blisko półtorej minuty przed końcem pojedynku, "Mighty Mouse" doskonale wykorzystał sytuację, zakładając przeciwnikowi balachę z pleców. Mimo próby bronienia się, Moraga poddał walkę. Johnson tym samym poddał swojego przeciwnika najpóźniej w historii UFC.

Mimo wielkich zapowiedzi, kibice zawiedli się oglądając starcie Rory'ego MacDonalda z Jakem Ellenbergerem. Niejednokrotnie wygwizdywani zawodnicy walczyli bardzo ostrożnie, tocząc walkę w stójce i klinczu. W ostatniej minucie Amerykanin obalił Kanadyjczyka, jednak nie był w stanie nic z tym zrobić. Po trzech rundach sędziowie zdecydowali się przyznać zwycięstwo MacDonaldowi.

Robbie Lawler zaliczył drugi udany występ z rzędu. Już na początku drugiej odsłony idealnie trafił Bobby'ego Voelkera wysokim kopnięciem, posyłając rywala na deski. Dla "Ruthlessa" jest to więc drugi pojedynek w 2013 roku zakończony przez nokaut.

Liz Carmouche bez jakichkolwiek problemów poradziła sobie z Jessicą Andrade, którą znokautowała w drugiej rundzie. W pierwszym starciu głównej karty było widać od samego początku przewagę fizyczną Amerykanki, która przez pięć minut zdominowała Brazylijkę. Od pierwszych sekund drugiej odsłony Carmouche obijała swoją rywalkę w parterze, co ostatecznie był zmuszony przerwać sędzia.

Sekundę prze końcem drugiej rundy, Jorge Masvidal zmusił do odklepania Michaela Chiesę. Pod koniec dziesiątej minuty walki Masvidal zapiął mocne duszenie D'Arce, którym poddał niepokonanego do tamtej pory "Mavericka".

Danny Castillo kontrolował przez piętnaście minut Tima Meansa, co doprowadziło ostatecznie do jego zwycięstwa. Kolejnymi obaleniami zyskiwał w oczach sędziów, którzy jednogłośnie zadecydowali o wygranej Castillo.

W połowie drugiej rundy Melvin Guillard posłał mocnym sierpem Maca Danziga na deski. Po wcześniejszej dominacji, "The Young Assassin" idealnie wyczuł moment i trafił swojego rywala, następnie dobił na ziemi kończąc starcie.

Piętnaście minut walki w stójce widzieliśmy w pojedynku Darona Cruickshanka z Yvesem Edwardsem. Po trzech rundach sędziowie zdecydowali o zwycięstwie mniej doświadczonego Amerykanina, który sukcesywnie punktował swojego przeciwnika częstymi kombinacjami.

Ed Herman pokonał po trzech rundach Trevora Smitha w walce, która porwała publiczność zgromadzoną w hali Keyarena. Fani co chwilę widzieli mocne wymiany obu zawodników. Częściej trafiał Herman, co zadecydowało o jego zwycięstwie.

W pierwszej walce kobiet na gali górą okazała się być Germaine de Randamie, która niejednogłośnie pokonała na punkty Julie Kedzie. Praktycznie cała walka toczyła się w klinczu, w którym zdecydowanie lepiej radziła sobie "The Iron Lady".

Dwie walki transmitowane na Facebooku należały do najlepszych pojedynków w całej karcie. Justin Salas niejednogłośną decyzją odprawił Aarona Riley'a, natomiast Yaotzin Meza w połowie drugiej odsłony poddał duszeniem zza pleców Johna Alberta.

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo UFC w wadze muszej
Demetrious Johnson pok. Johna Moragę przez poddanie, rd. 5 (3:43)

Główna karta:

Rory MacDonald pok. Jake'a Ellenbergera przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)
Robbie Lawler pok. Bobby'ego Voelkera przez KO (wysokie kopnięcie), rd. 2 (0:24)
Liz Carmouche pok. Jessicę Andrade przez TKO (uderzenia w parterze), rd. 2 (3:57)

Karta wstępna:

Jorge Masvidal pok. Michaela Chiesę przez poddanie (duszenie D'Arce), rd. 2 (4:59)
Danny Castillo pok. Tima Meansa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
Melvin Guillard pok. Maca Danziga przez KO (lewy sierpowy), rd. 2 (2:47)
Daron Cruickshank pok. Yvesa Edwardsa przez niejednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 27-30)
Ed Herman pok. Trevora Smitha przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 27-30)
Germaine de Randamie pok. Julie Kedzie przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 28-29)
Justin Salas pok. Aarona Riley'a przez niejednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 28-29)
Yaotzin Meza pok. Johna Alberta przez poddanie (duszenie zza pleców), rd. 2 (2:49)