UFC 163: Aldo pokonał Junga (relacja i wyniki)

Jose Aldo po raz piąty obronił mistrzostwo UFC w dywizji piórkowej. Przeciwnik Brazylijczyka w czwartej rundzie doznał kontuzji barku, która uniemożliwiła mu dalszą walkę.

Jakub Madej
Jakub Madej

W czwartej rundzie zakończyła się walka pomiędzy Jose Aldo a Chan-Sung Jungiem. Kontuzja prawego barku uniemożliwiła koreańskiemu Zombie kontynuowanie pojedynku, którego zawodnik ten za wszelką cenę nie chciał poddać. Od pierwszych sekund widoczna była pełna kontrola przebiegu starcia przez Brazylijczyka, który często trafiał seriami ciosów. Jung próbował często atakować chaotycznymi kombinacjami, jednak nie robiły one wrażenia na mistrzu dywizji piórkowej, który po raz piąty obronił swój pas.

Dość kontrowersyjną decyzję podali sędziowie po walce Lyoto Machidy z Philem Davisem. Mimo przewagi w stójce i skutecznej obrony przed sprowadzeniami Brazylijczyka, pojedynek zwyciężył Amerykanin, co nie spotkało się z akceptacją wśród kibiców w Rio de Janeiro. Davis dwukrotnie sprowadził swojego rywala, po czym obijał go w parterze, jednak na nogach to Machida był zawodnikiem zdecydowanie lepszym. Sędziowie lepiej ocenili jednak zapasy Phila Davisa, którymi przewyższał swojego przeciwnika na przestrzeni piętnastu minut.

Cezar Ferreira potrzebował blisko 50 sekund na poddanie Thiago Santosa. Po idealnie wyprowadzonym lewym sierpie, "Mutante" zaatakował swojego przeciwnika wysokim kopnięciem, a następnie założył mocną gilotynę, którą Santos był zmuszony odklepać.

Thales Leites udanie powrócił do największej organizacji MMA na świecie. W trzech rundach totalnie zdominował Toma Watsona, który nie potrafił nic poradzić na świetne zapasy i parter Brazylijczyka. Anglik momentami próbował straszyć przeciwnika kombinacjami w stójce, jednak ostatecznie na punkty zdecydowanie zwyciężył Leites.

Jose Maria Tome stawił już na początku pierwszej rundy duży opór Johnowi Linekerowi. Kilku uderzeń brakło w pierwszej odsłonie na skończenie pojedynku przed czasem, jednak "Hands of Stone" przetrwał do przerwy między rundami. Lineker narzucił swoje tempo już od pierwszych sekund drugich pięciu minut. Bez większych problemów w drugiej rundzie rozpracował reprezentanta Renovacao Fight Team, którego po minucie wymiany trafił mocną kombinacją kończąc starcie.

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo UFC w wadze piórkowej
Jose Aldo pok. Chan Sung Junga przez TKO (kontuzja barku), rd. 4 (2:00)

Główna karta:

Phil Davis pok. Lyoto Machidę przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
Cezar Ferreira pok. Thiago Santosa przez poddanie (gilotyna), rd. 1 (0:47)
Thales Leites pok. Toma Watsona przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)
John Lineker pok. Jose Maria Tome przez TKO (uderzenia w parterze), rd. 2 (1:03)

Pozostałe (FX):

Anthony Perosh pok. Vinny'ego Magalhaesa przez TKO (uderzenia w parterze), rd. 1 (0:14)
Amanda Nunes pok. Sheilę Gaff przez TKO (łokcie w parterze), rd. 1 (2:08)
Sergio Moraes pok. Neila Magny'ego przez poddanie (duszenie trójkątne), rd. 1 (3:30)
Ian McCall pok. Iliarde Santosa przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)

Pozostałe (Facebook):

Rani Yahya pok. Josha Cloptona przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
Fracimar Barroso pok. Ednaldo Oliveirę przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
Viscardi Andrade pok. Bristola Marunde przez TKO (uderzenia), rd. 1 (1:36)