Bellator 106: Lawal vs Newton II o pas!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Bellator oficjalnie ogłosił, że na historycznej 106 gali dojdzie do pojedynku pomiędzy Muhammedem "King Mo" Lawalem a Emanuelem Newtonem. Stawką walki będzie tymczasowy pas wagi półciężkiej Bellatora.

Emanuel Newton wygrał swoje trzy ostatnie walki. Pokonał kolejno Atanasa Djambazova, Muhammeda Lawala i Mikhaila Zayatsa.

Popularny King Mo jest znany głównie ze swoich walk dla Strikeforce. Dla organizacji Bjorna Rebneya walczył na razie cztery razy. Pokonał Polaka mieszkającego w Anglii - Przemysława Mysiałę, wygrał też z Sethem Petruzellim i Jacobem Noe, ale musiał ulec Emanuelowi Newtonowi.

Pierwsza walka odbyła się podczas gali Bellator 90, a wtedy to Newton wyszedł zwycięsko. "The Hardcore Kid" wygrał przez efektowny nokaut w pierwszej rundzie.

Nieoczekiwanie stawką walki Lawal vs Newton II będzie tymczasowy pas Bellatora w wadze półciężkiej. "Normalny" pas jest w posiadaniu Attili Vegha, ale z powodu jego kontuzji władze organizacji należącej do Viacom postanowiły uczynić ten pojedynek walką o pas tymczasowy.

Gala Bellator 106 odbędzie się 2 listopada w Long Beach w Californii. Podczas gali zobaczymy takie sławy, jak Quinton "Rampage" Jackson, Tito Ortiz, Michael Chandler i Eddie Alvarez.

Źródło artykułu: