Typowanie redakcyjne gali UFC Fight Night 28

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Już w środę zobaczymy debiut trzeciego Polaka w UFC - Piotra Hallmanna. Zapraszamy do przeczytania przewidywań redakcji dotyczących gali na której zawalczy.

Glover Teixeira vs Ryan Bader

Arkadiusz Pawłowski: Sercem jestem za Baderem, ale walka będzie dla niego ogromnym wyzwaniem. Teixeira jest w ogromnym gazie, a samemu Ryanowi zdarzały się mniejsze lub większe babole. Mimo to liczę na nokaut i zwycięstwo Amerykanina.

Maciej Szumowski: Teixeira pewnie dąży do walki o pas i wydaje się, że z mało znanego zawodnika będzie on niedługo jedną z bardziej rozpoznawalnych brazylijskich postaci walczących w formule MMA. Dotychczas dla organizacji Dany White'a walczył on już cztery razy - wygrywając wszystkie pojedynki. Był wyraźnie lepszy od Kyle'a Kingsbury'ego, Fabio Maldonado, Quintona "Rampage" Jacksona i Jamesa Te Huny. Bader jest zawodnikiem również bardzo doświadczonym i pokonał kilka znaczących nazwisk, takich jak Quinton Jackson i Antonio Rogerio Nogueira. To Teixeira powinien wyjść z tego pojedynku zwycięsko - wsparcie brazylijskich kibiców i stawka pojedynku zrobi swoje.

Jakub Madej: Nie widzę innej opcji jak zwycięstwo Glovera Teixeiry. Jest to bezdyskusyjny "czarny koń" dywizji półciężkiej, który dosłownie zamiata swoją kategorią wagową. To dla niego dopiero piąty pojedynek w UFC. Jeśli go zwycięży, zawalczy o pas z Jonem Jonesem lub Alexanderem Gustafssonem. Osobiście widzę reprezentanta Brazylii zdobywającego tytuł w przyszłym roku.

Redaktorzy typujący Teixeirę: Maciej, Jakub Redaktorzy typujący Badera: Arkadiusz

Yushin Okami vs Ronaldo Souza

Arkadiusz Pawłowski: Znakomity pojedynek się nam szykuje. Jestem fanem obu zawodników, ale stawiam na Brazylijczyka, który jest jednym z moich ulubieńców. Jacare to król poddań, a ostatnie zwycięstwa Yushina nie były mega przekonujące, choć trzeba przyznać, że zasłużone.

Maciej Szumowski: Jak zwykle niedoceniany przez bukmacherów jest Yushin Okami. Ja jednak wierzę, że ten Japończyk jest w stanie sprawić na pewno w jakimś stopniu niespodziankę i wygrać z Jacare. Lista pokonanych przez Brazylijczyka zawodników robi wrażenie, ale zawodnik z Kawasaki wcale nie walczył ze słabszymi fighterami. Udało mu się dojść do walki z Andersonem Silvą o pas wagi średniej, którą przegrał, a w swym ostatnim boju rozprawił się po decyzji sędziowskiej z przychodzącym do UFC z wielkim rozgłosem Hectorem Lombardem.

Jakub Madej: Bardzo ciężkie wyzwanie dla mojego ulubionego zawodnika dywizji średniej - Ronaldo Souzy. Za każdym razem przy typowaniach w walkach "Jacare" staram się być obiektywny, jednak nie mogę postawić inaczej, jak po prostu na Brazylijczyka, który powoli zbliżać się będzie do mistrzostwa UFC w wadze do 84 kilogramów.

Redaktorzy typujący Okamiego: Maciej Redaktorzy typujący Souzę: Arkadiusz, Jakub

Joseph Benavidez vs Jussier Formiga

Arkadiusz Pawłowski: Kolejny na papierze wyrównany pojedynek. Dwaj głodni sukcesu i pewni siebie zawodnicy staną naprzeciwko siebie, o zwycięstwie i przegranej zadecyduje błąd jednego z nich lub zmęczenie. Strzelam, że wygra Benavidez.

Maciej Szumowski: Bardzo interesujący pojedynek w wadze muszej do 57 kilogramów. Obaj zawodnicy należą obecnie do ścisłej czołówki swojej wagi, więc emocji powinno nie zabraknąć. Dla Formigi będzie to bardzo ciężki pojedynek, gdyż wygrana w nim mogłaby dać mu szansę ewentualnego eliminatora do walki o pas. Doświadczenie jest na podobnym poziomie u obu zawodników, ale to jednak Benavidez jest bardziej obyty w klatkach UFC i nieistniejącej już organizacji WEC. Bardzo lubię Jussiera, ale wydaje mi się, że to Joseph Benavidez wyjdzie zwycięsko.

Jakub Madej: Mimo, iż sam byłbym w stanie zbić do 56 kilogramów, to nie lubię oglądać tej kategorii wagowej. Myślę, że może to być jedna z walk, po której kibice w Brazylii nie będą szczęśliwi. Boję się jednocześnie, że Benavidez totalnie zdominuje to starcie i nie pozwoli, aby da Silva pokazał w środę coś ciekawego.

Redaktorzy typujący Benavideza: Arkadiusz, Maciej, Jakub Redaktorzy typujący Formigę:

Francisco Trinaldo vs Piotr Hallmann

Arkadiusz Pawłowski: Nie może być inaczej. Patriotyzm patriotyzmem, ale Piotrek to jest po prostu klasowy zawodnik, który otrzymał swoją zasłużoną szansę na karierę w UFC. Pokonanie Trinaldo nie będzie łatwe, ale to pierwszy krok, który trzeba uczynić, żeby wyrobić sobie markę. War Hallmann!

Maciej Szumowski: W tej walce nie będę obiektywny... Chcę tylko jednego - niech po długim oczekiwaniu Polak da świetną walkę w UFC! Trinaldo to naprawdę ciężki rywal na debiut dla "Płetwala". Jak zazwyczaj w przypadku starć zawodników dywizji wagi lekkiej stawiam na dynamiczną i ciekawą walkę. Mam nadzieję i bardzo chcę, żeby Piotrek Hallmann ten bój wygrał. Czy ma szansę? Oczywiście. Bukmacherzy uważają go za sporego tak zwanego underdoga, ale wcale nie jest na straconej pozycji. Doświadczenie na pewno na korzyść Brazylijczyka, a na dodatek jest to dla niego walka w swoim kraju. Tak czy siak sądzę, iż zobaczymy dobry pojedynek, z którego zwycięski wyjdzie zawodnik z Gdyni. Powodzenia Piotrek! Długo czekaliśmy na Polaka w Ultimate Fighting Championship, więc nie zmarnuj tej szansy.

Jakub Madej: Moje typowanie jest raczej pewne. Stawiam na Piotrka Hallmanna, który stoi przed życiową szansą. Miejmy nadzieję, że stres go nie zje i dam nam przede wszystkim efektowną walkę.

Redaktorzy typujący Trinaldo: Redaktorzy typujący Hallmanna: Arkadiusz, Maciej, Jakub

Rafael Natal vs Tor Troeng

Arkadiusz Pawłowski: Brazylijczyk jest bardzo sprawny w parterze, ale stawiam na Młot ze Szwecji. Pogromca m.in. Roberta Jocza jest w dobrej formie i obrał kurs na szczyt, na pewno zrobi wszystko, żeby noga mu się nie powinęła. Spacerek to nie będzie, Natal jest klasowym zawodnikiem, a na dodatek walczy u siebie, ale... liczę na Troenga.

Maciej Szumowski: Troeng jest świetnie znany polskim kibicom, w tym także mi. Walczył on przecież kilkukrotnie z polskimi zawodnikami wszechstylowej walki wręcz, w tym z Mamedem Khalidovem. Do UFC dostał się dzięki angażowi w The Ultimate Fighterze. W swoim debiucie Szwed wygrał z Adamem Cellą, ale czy to wystarczy na Natala? Zobaczymy. Brazylijczyk jest bardziej obyty w oktagonie Ultimate Fighting Championship i to na niego postawię w tej walce.

Jakub Madej: "Sapo" to solidny zawodnik, który pod każdym względem przerasta umiejętnościami swojego przeciwnika. Mimo mojej sympatii, Szwed nie uniesie po tym starciu ręki w górę w geście zwycięstwa.

Redaktorzy typujący Natala: Maciej, Jakub Redaktorzy typujący Troenga: Arkadiusz

Marcos Vinicius vs Ali Bagautinov

Arkadiusz Pawłowski: Kolejny wyrównany pojedynek, który może skraść show. Rosjanin z okazji swojego debiutu w UFC na pewno będzie chciał wywrzeć dobre wrażenie na oficjelach i fanach. Ostatnie 8 walk wygrywał i to dosyć zdecydowanie, liczę więc na jego sukces.

Maciej Szumowski: Bagautinov dopiero podpisał kontrakt z organizacją Dany White'a, bo wcześniej bardzo często walczył na galach z cyklu Fight Nights w Rosji. Vinicius zaś dwa razy już walczył w ośmiokątnej klatce, a jego bilans walk dla UFC to jedna porażka i jedno zwycięstwo. Przegrał ostatnio z Johnny'm Bedfordem, więc będzie chciał się odbić. Nie mam pojęcia, kto wygra, ale raczej postawię na ambitnego Rosjanina.

Jakub Madej: Myślę, że Rosjanin może naprawdę efektownie zadebiutować w największej organizacji MMA na świecie. Seria ośmiu zwycięstw z rzędu, w tym sześć zakończonych przed czasem, nie zostanie przerwana podczas najbliższej gali.

Redaktorzy typujący Viniciusa: Redaktorzy typujący Bagautinova: Arkadiusz, Maciej, Jakub

Felipe Arantes vs Keniv Souza

Redaktorzy typujący Arantesa: Maciej, Jakub Redaktorzy typujący Souzę: Arkadiusz,

Lucas Martins vs Junior Hernandez

Redaktorzy typujący Martinsa: Arkadiusz, Maciej, Jakub Redaktorzy typujący Hernandeza:

Joao Zeferino vs Elias Silverio

Redaktorzy typujący Zeferino: Maciej, Redaktorzy typujący Silverio: Arkadiusz, Jakub

Keith Wisniewski vs Ivan Jorge

Redaktorzy typujący Wisniewskiego: Maciej Redaktorzy typujący Jorge: Arkadiusz, Jakub

Yuri Villefort vs Sean Spencer

Redaktorzy typujący Villeforta: Maciej, Jakub Redaktorzy typujący Spencera: Arkadiusz

Źródło artykułu: