Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Typowanie redakcyjne gali UFC 165

Zapraszamy na typowanie redakcyjne gali UFC 165, która odbędzie się już 21 września w Toronto. Podczas tego wydarzenia będziemy świadkami debiutu Daniela Omielńczuka u lidera światowego rynku MMA.

Jakub Madej
Jakub Madej

Pojedynek o mistrzostwo UFC w wadze półciężkiej
Jon Jones vs Alexander Gustafsson

Arkadiusz Pawłowski: Ciężko nie wierzyć w hype pana Kości, bo jest naprawdę niesamowity w tym co robi. Przeciwnik bardzo mocny, niewygodny, ale raczej ciężko będzie cokolwiek zdziałać, kiedy naprzeciw stoi Jones, szczególnie, jeśli będzie w formie.

Waldemar Ossowski: Stawiam zdecydowanie na Jonesa, który według większości fachowców jest uważany obecnie za najlepszego zawodnika MMA na świecie. Dominuje swoich rywali pod każdym względem i jest urodzonym mistrzem oraz praktycznie nikt mu jeszcze poważnie nie zagroził, a porażka z Hamillem to tylko i wyłącznie pech, i nieuwaga zawodnika. Szwed swoje dwie ostatnie walki z Silvą i Ruą wygrywał dopiero po 3-rundowej batalii. Typuje TKO na Gustafssonie w 2. rundzie.

Łukasz Czechowski: Gustafsson zapowiada, że nie wyjdzie z klatki bez zwycięstwa, ale to samo mówili poprzedni rywale Jonesa, a mimo to to właśnie on od wielu miesięcy dzierży pas. I tak pozostanie także po tej gali.

Jakub Madej: Mimo, iż jestem fanem zawodników z Europy, to postawię w typowaniu na obecnego mistrza. Jedyną zaletą Gustafssona może być to, że dorównuje on prawie wymiarom Jonesa, jednak nie sądzę, żeby "Bones" nie umiał sobie z tym poradzić.

Redaktorzy typujący Jonesa: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Gustafssona:

Pojedynek o tymczasowe mistrzostwo UFC w wadze koguciej
Renan Barão vs Eddie Wineland

Arkadiusz Pawłowski: Obecnie chyba najlepszy w swojej kategorii wagowej, więc przeciwnik nie będzie miał zbyt wiele do gadania, choć sam ułomkiem nie jest. Zwycięstwo Winelanda byłoby jednak w moim mniemaniu niemałą sensacją.

Waldemar Ossowski: Wiadomo, że walka mistrzowska rządzi się swoimi prawami i mówi się, że rekordy nie walczą. Mimo tego i tak Barao jest tutaj zdecydowanym faworytem, a ciężko mi uwierzyć, że to Wineland przerwie jego świetną passę 30 zwycięstw. Brazylijczyk jest znacznie lepszym grapplerem do Amerykanina, bo w stójce obydwu zawodnikom daję równe szanse. Myślę, że walka zakończy się efektownym poddaniem na Winelandzie, a Barao zgarnie jeden z bonusów pieniężnych po gali.

Łukasz Czechowski: Barao ma niesamowitą serię 30 walk bez porażki, ale kiedyś musi przegrać. Nie sądzę jednak, żeby zdarzyło się to w pojedynku z Winelandem. Wszystkie atuty są w rękach Brazylijczyka.

Jakub Madej: Barao to zawodnik, na którego śmiało mógłbyś stawiać wszystkie swoje pieniądze. Wineland nie sprawi mu żadnego problemu, podobnie jak każdy inny zawodnik dywizji koguciej.

Redaktorzy typujący Barao: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Winelanda:

Brendan Schaub vs Matt Mitrione

Arkadiusz Pawłowski: Mitrione słynie z ciętego języka (chyba wszyscy pamiętają ostre słowa w kierunku Fallon Fox, które "zasponsorowały" mu zawieszenie), ale w ringu, czy też klatce swoje potrafi. Liczę na walkę cios za cios, kto wie, może efektowny nokaut?

Waldemar Ossowski: Stawiam na Schauba, który ma większe doświadczenie od Mitrione, walczył z lepszymi zawodnikami niż oponent, a do tego prezentuje lepsze ju-jistu, choć obydwaj panowie nie są wirtuozami parteru. Według mnie walka potrwa maksymalnie 2 rundy i zakończy się przez KO lub TKO na korzyść Shauba.

Łukasz Czechowski: Obaj zawodnicy, którzy nie wywodzą się ze sportów wali, obaj bez ogromnego doświadczenia, dlatego pojedynek niełatwy do typowania, stawiam jednak na Schauba, za którym przemawia wiek i ciut większe obycie w MMA.

Jakub Madej: Wiem, że po tym starciu należy oczekiwać szybkiego i bardzo ciężkiego nokautu. Moim zdaniem rękę w górę wzniesie Mitrione, który pośle Schauba na deski efektownym uderzeniem.

Redaktorzy typujący Schauba: Waldemar, Łukasz
Redaktorzy typujący Mitrione: Arkadiusz, Jakub

Costa Phillipou vs Francis Carmont

Arkadiusz Pawłowski: Niegdysiejszy pogromca naszego Jurasa może ma gorszy rekord od przeciwnika, ale zdaje się ostatnio być w doskonałej dyspozycji i na pewno nie podda się bez walki. Wydaje mi się, że gdy odpowiednio złapie swojego przeciwnika i założy mu dźwignię, może spokojnie wyjść z oktagonu jako zwycięzca.

Waldemar Ossowski: Ciężka walka do oceny, ale ja jednak skłonię się ku Philippou. Zwycięzca turnieju na KSW 5, czyli Carmont nie do końca mnie przekonuje, pomimo imponującej serii zwycięstw. Philippou jeżeli utrzyma walkę w stójce to powinien spokojnie wypunktować Francuza.

Łukasz Czechowski: Philippou to wg Sherdog 9. zawodnik w swojej wadze na świecie, a to do czegoś zobowiązuje. Carmont ma na swoim koncie serię 10 zwycięstw z rzędu i wydaje się, że na tym poprzestanie.

Jakub Madej: Phillipou to bezsprzeczne objawienie wagi średniej organizacji UFC, który z walki na walkę zbliża się ku pojedynkowi o pas mistrzowski w swojej dywizji. Carmont ostatnie starcia zwyciężał mocno kontrowersyjnymi decyzjami, więc Costa będzie chciał to skończyć przed czasem.

Redaktorzy typujący Phillipou: Waldemar, Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Carmonta: Arkadiusz

Pat Healy vs Khabib Nurmagomedov

Arkadiusz Pawłowski: Wiele osób uważa, że fantastyczny rekord Rosjanina jest sztucznie napompowany, ale nie zgodzę się z tym. W nieprzewidywalnym świecie MMA jeżeli ktoś notuje 20 zwycięstw z rzędu jest to znak, że naprawdę coś potrafi. Według mnie Khabib nie jest jeszcze gotowy na bycie mistrzem w swojej kategorii wagowej, ale jego rekord nie zostanie splamiony w tej walce.

Waldemar Ossowski: W tym pojedynku nie mam żadnych wątpliwości kto wygra, gdyż wszystkie atuty są po stronie utalentowanego Dagestyńczyka. Khabib jest lepszy od Pata w każdym elemencie walki, ale przede wszystkim grappling i młodość Nurmagomedova góruje nad tym, co pokazuje doświadczony Amerykanin.

Łukasz Czechowski: Ogromne doświadczenie (aź 45 walk) kontra młodość (25 lat). Tym razem stawiam, że wygra to drugie.

Jakub Madej: Spodziewam się zwycięstwa Healy'ego, jednak stawiam na Nurmagomedova. Seria dwudziestu zwycięstw z rzędu robi wrażenie i wiele wskazuje na to, że zostanie ona przedłużona.

Redaktorzy typujący Healy'ego:
Redaktorzy typujący Nurmagomedova: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub

Daniel Omielańczuk vs Nandor Guelmino

Arkadiusz Pawłowski: A dlaczego by nie? Rekordy obu zawodników dosyć zbliżone, ale zarówno patriotyzm jak i ostatnie zwycięstwo Piotrka Hallmanna nie pozwala wierzyć w nic innego, jak tylko zwycięstwo Daniela, tym bardziej, że już niejednokrotnie udowodnił, że naprawdę jest zawodnikiem wysokiej klasy i potrafi wyjść z niezłych opałów.

Waldemar Ossowski: To będzie oczywiście najbardziej wyczekiwana walka przez Polaków. Stawiam rzecz jasna na Daniela. W Polsce dotąd był niedostrzegany, poniekąd lekceważony, a teraz dostał szansę debiutu w organizacji marzeń każdego zawodnika. Znając Daniela wiem, że z pewnością ów szansy nie zmarnuje, a rywala ma do tego odpowiedniego. Omielańczuk nigdy w swojej karierze nie przegrał przez poddanie, a jego stójka jest znacznie lepsza od tej w wykonaniu Austriaka. Guelmino to idealny rywal na początek kariery Polaka w UFC, gdyż podobnie jak zawodnik Nastula Team nie walczył dla największych, poza styczniowym Strikeforce, gdzie i tak przegrał. Liczę na mocną stójkę Daniela opartą przede wszystkim na "zabójczych" kopnięciach, które odbiorą szanse Guelmino na wygraną.

Łukasz Czechowski: Niezależnie od wszystkiego stawiam na Polaka, bo inaczej nie można. Mam nadzieję, że Omielańczuk da świetną walkę i rozkocha amerykańską publiczność tak, by kolejne jego pojedynki nie otwierały gali, a były jej ozdobą.

Jakub Madej: Daniel jest ponoć bardzo wyluzowany przed swoim debiutem dla największej organizacji MMA na świecie. Miejmy nadzieję, że skumulowany stres nie pojawi się u Polaka zaraz przed wyjściem do klatki, a Omielańczuk udanie zwycięży swoje pierwsze starcie dla UFC.

Redaktorzy typujący Omielańczuka: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Guelmino:

Mike Ricci vs. Myles Jury

Redaktorzy typujący Ricciego:
Redaktorzy typujący Jury'ego: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub

Ivan Menjivar vs. Wilson Reis

Redaktorzy typujący Menjivara: Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Reisa: Arkadiusz, Waldemar

Chris Clements vs. Stephen Thompson

Redaktorzy typujący Clementsa:
Redaktorzy typujący Thompsona: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub

Mitch Gagnon vs. Dustin Kimura

Redaktorzy typujący Gagnona: Łukasz
Redaktorzy typujący Kimurę: Arkadiusz, Waldemar, Jakub

John Makdessi vs. Renee Forte

Redaktorzy typujący Makdessiego: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Forte:

Michel Prazeres vs. Jesse Ronson

Redaktorzy typujący Prazeresa: Arkadiusz, Waldemar
Redaktorzy typujący Ronsona: Łukasz, Jakub

Roland Delorme vs. Alex Caceres

Redaktorzy typujący Delorme: Arkadiusz, Waldemar, Łukasz, Jakub
Redaktorzy typujący Caceresa:

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×