KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MMA: Daniel Omielańczuk znokautował w debiucie!

Czwarty Polak w UFC wziął przykład ze swojego poprzednika i udanie zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie. W trzeciej rundzie Daniel Omielańczuk znokautował Nandora Guelmino!
Jakub Madej
Jakub Madej

W pierwszej rundzie widać było kontrolę Polaka. Walka zaczęła się od wolnej wymiany w stójce, która ostatecznie zakończyła się klinczem ze strony Daniela Omielańczuka. Reprezentant Nastula Team po rozdzieleniu walki ponownie zmierzył jednak do klinczu, w którym głównym celem stało się wymęczenie rywala.

Drugie starcie rozpoczęło się na korzyść Polaka, który mocnymi ciosami prawie posłał Austriaka na deski, jednak Nandor Guelmino nie dał się łatwo znokautować. Po chwili walka przeniosł się do parteru, gdzie dominował Omielańczuk, próbując kilkukrotnie zakładać kimurę. Kilkadziesiąt sekund później Guelmino zdołał przejść do pozycji dominującej z góry, gdzie dotrwał do końca drugich pięciu minut. Walka w parterze nie wyrządziła jednak większych obrażeń ani Polakowi, ani Austriakowi, gdyż nie zobaczyliśmy w niej zbyt wielu uderzeń.

Początek trzeciej odsłony pokazał, że obaj nie będą chcieli walczyć w parterze, gdyż aktywność w tej płaszczyźnie wymaga żelaznej kondycji jak na zawodników dywizji ciężkiej. Zobaczliśmy więc wymianę w stójce, która stawała się coraz wolniejsza. Co chwilę starcie trafiało do klinczu, jednak sędzia ringowy po kilkunastosekundowej pasywności rozdzielał obu fighterów. W czwartej minucie trzeciej rundy zobaczliśmy jednak przełom w wykonaniu Daniela Omielańczuka, który jednym ciosem posłał Nandora Guelmino na deski, udanie debiutując w największej organizacji MMA na świecie.

31-letni Polak odniósł 16 zwycięstwo w 20 walce w MMA. Przed nim zapewne kolejne pojedynki dla UFC.

Czy Daniel Omielańczuk na dłużej zagości w federacji UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×