UFC Fight Night 30: Przegrana Polaka, powrót Machidy w wielkim stylu

Lyoto Machida bez problemów rozprawił się z Markiem Munozem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 30, która 26 października odbyła się w Manchesterze.

Jakub Madej
Jakub Madej

Swoją drugą walkę dla UFC Piotr Hallmann nie zapisze na liście zwycięstw. Al Iaquinta po trzech rundach okazał się być lepszym zawodnikiem od reprezentanta Polski. Na samym początku starcia "Płetwal" przewyższał swojego rywala, jednak z minuty na minutę trafił on przewagę. W drugiej rundzie Amerykanin trafił Polaka mocną kombinacją, po której Hallmann osunął się na ziemię. Zawodnik z Gdyni dzięki swojemu walecznemu sercu nie poddał się i przewalczył pozostałą część walki z Iaquintą w stójce.

Walka wieczoru to spektakl w wykonaniu Lyoto Machidy, który w niecałe trzy minuty znokautował Marka Munoza. "Smok" zadebiutował na tej gali w dywizji średniej, gdzie poczuł się doskonale, rozpracowując swojego rywala. Machida w ciągu całej walki zadał jedynie cztery kopnięcia. Ostatnie było decydujące i mimo, iż uderzyło Amerykanina przez gardę, padł on nieprzytomny na deski.

Niespodziewanym rezultatem zakończyła się walka Melvina Guillarda z Rossem Pearsonem. Już w drugiej minucie pojedynku sędzia był zmuszony przerwać starcie po niedozwolonym uderzeniu kolanem przez Guillarda. Anglik przy ofensywie Melvina podparł się ręką o matę, aby w tym samym momencie zostać uderzonym przez Guillarda kolanami w głowę. Kopnięcia te spowodowały ogromne rozcięcie na głowie Pearsona.

Jimi Manuwa w dalszym ciągu pozostaje zawodnikiem niepokonanym. Czternaste zwycięstwo w karierze zanotował w walce z Ryanem Jimmo, który podczas pojedynku doznał kontuzji kostki. Początek starcia nie zachwycił publiczności zgromadzonej w Manchesterze, gdyż obaj zawodnicy walczyli przez pierwszą i połowę drugiej rundy głównie w klinczu, zadając pojedyncze uderzenia.

Walka wieczoru:

Lyoto Machida pok. Marka Munoza przez KO (wysokie kopnięciue), rd. 1 (3:10)

Główna karta:

Melvin Guillard vs Ross Pearson - bez roztrzygnięcia
Jimi Manuwa pok. Ryana Jimmo przez TKO (kontuzja kostki), rd. 2 (4:41)
Norman Parke pok. Jona Tucka przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)
Nicholas Musoke pok. Alessio Sakarę przez poddanie (balacha), rd. 1 (3:07)
John Lineker pok. Phila Harrisa przez TKO (prawy sierpowy na korpus), rd. 1 (2:51)

Pozostałe:

Al Iaquinta pok. Piotra Hallmanna przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)
Luke Barnatt pok. Andrew Craiga przez poddanie (duszenie zza pleców), rd. 2 (2:12)
Jessica Andrade pok. Rosi Sexton przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-27)
Cole Miller pok. Andy Ogle przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
Jim Hettes pok. Roberta Whiteforda przez poddanie (trójkąt), rd. 2 (2:17)
Brad Scott pok. Michaela Kuipera przez poddanie (gilotyna), rd. 1 (4:17)