Typowanie redakcyjne gali UFC 169

Nie lada gratkę dla kibiców mieszanych sztuk walki przygotowała największa organizacja MMA na świecie. Podczas gali UFC 169 zobaczymy aż dwa starcia, których stawką będą pasy mistrzowskie.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Typowanie szczegółowe:

Renan Barão vs Urijah Faber

Maciej Szumowski: Nie widzę aktualnie żadnego zawodnika, który mógłby zagrozić Renanowi Barao. Co prawda sądzę, że walka Fabera z Brazylijczykiem dotrwa do werdyktu, ale to 27-latek z Novy Uniao będzie miał powody do radości. W końcu jeśli pokona Amerykanina, to nie będzie już mistrzem tymczasowym, tylko tym "właściwym".

Waldemar Ossowski: Stawiam na Barao. Wydaję mi się, że Brazylijczyk jest lepszym zawodnikiem w stójce. Przede wszystkim obecny mistrz już raz udowodnił światu MMA, który z tej dwójki zawodników jest lepszy. Nie widzę autuów po stronie solidnego Urijaha Fabera i stawiam na zwycięstwo Barao przez decyzję sędziów.

Arkadiusz Pawłowski: Faber jest świetny, ale przeciwnik udowadnia raz za razem, że jest obecnie jednym z topowych zawodników w swojej kategorii wagowej i ciężko mu będzie wyrwać zwycięstwo.

Jose Aldo vs Ricardo Lamas

Maciej Szumowski: Fenomenalny Jose Aldo umocni swoją pozycję w rankingu najlepszych zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe. Ostatnie walki "Scarface" kończył nokautami lub decyzjami, a teraz sądzę, że wygra przez tę pierwszą opcję.

Waldemar Ossowski: Pewnie typuję Jose Aldo. Jest on w swojej kategorii bezapelacyjnym mistrzem, a przede wszystkim jest wszechstronny, czego nie do końca mogę powiedzieć o Lamasie, który ma pewne braki w stójce. Stawiam na zwycięstwo Aldo przez nokaut.

Arkadiusz Pawłowski: Jose jest jak dla mnie murowanym faworytem tej walki, wyczuwam dosyć szybki i zdecydowany nokaut.

Alistair Overeem vs Frank Mir

Maciej Szumowski: Walka o przetrwanie dla obu zawodników. Z jednej strony Alistair Overeem, zaś z kolei z drugiej Frank Mir. Holender zanotował ostatnio dwie porażki, które wpadły dość nieoczekiwanie. "Demolition Man" jest zupełnie innym zawodnikiem niż w starciu z Brockiem Lesnarem. Złośliwi mogą powiedzieć, że brakuje mu nielegalnych substancji. Natomiast Amerykanin z Las Vegas również przegrywał, ale z naprawdę silnymi przeciwnikami. To starcie to dla mnie kompletna zagadka, wynik to sprawa otwarta.

Waldemar Ossowski: Alistair Overeem. To walka decydująca o losie obydwu zawodników w UFC. Alistair bardzo poważnie traktuję tan pojedynek. Mistrz Strikeforce poprawił swoją wydolność, zrzucił kilogramy i ja spodziewam się nowego oblicza Overeema. Frank Mir to idealny zawodnik na odbudowanie formy Holendra.

Arkadiusz Pawłowski: Alistair to nie ten sam człowiek, zmienił metody treningowe i podobno jego kondycja jest teraz na o wiele wyższym poziomie. Myślę, że to może być jego czas na powrót na szczyt.

Ali Bagautinov vs John Lineker

Maciej Szumowski: Dobra walka w dywizji muszej, która z pewnością przybliży zwycięzcę do ścisłej czołówki wagowej. John Lineker wygrał już z jednym Dagestańczykiem, Azamatem Gashimovem, ale z Bagautinovem zadanie będzie dużo cięższe. Wydaje mi się, że albo Rosjanin zwycięży decyzją, albo Brazylijczyk znokautuje zawodnika moskiewskiego Fight Nights Team.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Bagautinova. Rosyjska szkoła MMA jak na razie gwarantuje mu powodzenie w UFC (2 zwycięstwa). Bagautinov posiada solidną stójkę oraz parter i właśnie swoją niezłomnością powinien pokonać Bazylijczyka, który rzadko toczy boje na pełnym dystansie. Według mnie Bagautinov przed decyzję sędziów.

Arkadiusz Pawłowski: Bagautinov - Troszkę strzał, bo obaj zawodnicy prezentują wyrównany, całkiem niezły poziom, ale niech już będzie. Wydaje mi się, że walka zakończy się decyzją sędziów.

Jamie Varner vs Abel Trujillo
Maciej Szumowski: Teoretycznie bukmacherzy stawiają na bardziej doświadczonego Jamiego Varnera, ale ja sądzę, że Abel Trujillo przedłuży passę zwycięstw do dwóch. Popularny "Killa" w oktagonie zmienia się w "zwierzaka" i wydaje mi się, że znokautuje
kolejnego przeciwnika w drugiej lub trzeciej rundzie.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Varnera, który według mnie jest bardziej wszechstronny od Trujillo. "C-4" jest również dwa razy bardziej doświadczony od swojego rywala, co powinno być kluczem do jego sukcesu. Varner przez decyzję sędziów.

Arkadiusz Pawłowski: Abel to tytan pracy, nie jest może urodzonym wojownikiem, ale braki nadrabia harowaniem na treningach i to może być kluczem do jego sukcesu.

Jan Błachowicz podpisał kontrakt z UFC!

Typowanie zwycięzcy:

John Makdessi: Maciej
Alan Patrick Silva Alves: Waldemar, Arkadiusz

Chris Cariaso: Maciej, Waldemar, Arkadiusz
Danny Martinez: -

Nick Catone: -
Tom Watson: Maciej, Waldemar, Arkadiusz

Al Iaquinta: Maciej, Waldemar
Kevin Lee: Arkadiusz

Clint Hester: Maciej
Andy Enz: Waldemar, Arkadiusz

Rashid Magomedov: Maciej, Waldemar
Tony Martin: Arkadiusz

Neil Magny: -
Gasan Umalatov: Maciej, Waldemar, Arkadiusz

UFC 169: Brazylijczyk złamał zasady

Kto wygra w walce wieczoru UFC 169?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×