Pełna karta walk "polskiej" gali UFC Fight Night w Berlinie już ogłoszona

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

UFC ogłosiło pełną kartę walk gali z cyklu Fight Night, która odbędzie się w Berlinie. Dla polskich kibiców będzie to bardzo ważne wydarzenie.

W walce wieczoru imprezy w wadze średniej zmierzą się Gegard Mousasi oraz Mark Munoz. Faworytem bukmacherów jest reprezentujący Holandię Ormianin, który w swoim ostatnim starciu przegrał z aktualnym pretendentem do pasa UFC, Brazylijczykiem Lyoto Machida.

Wcześniej w klatce zaprezentuje się weteran KSW Francis Carmont, który zmierzy się z Amerykaninem CB Dollawayem. Francuz będzie chciał wrócić na ścieżkę zwycięstw, po tym jak przegrał z Ronaldem "Jacare" Souzą.

Pragnący starcia z Krzysztofem Jotką Brytyjczyk Luke Barnatt skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Seanem Stricklandem. Fighter ze Stanów Zjednoczonych pierwotnie miał zmierzyć się z Tomaszem Drwalem na debiutanckiej gali PROMMAC we Wrocławiu 1 marca, jednakże "Tarzan" zdecydował się naruszyć ustalenia kontraktowe i parafować umowę z największą organizacją mieszanych sztuk walki na świecie.

Dla Polaków najważniejsze będą jednak inne boje. Magnus Cedenblad będzie kolejnym przeciwnikiem Krzysztofa Jotki, po tym jak Polak wygrał w grudniu przez decyzję z ówcześnie niepokonanym zawodnikiem z Brazylii, Brunem Santosem.

W "polsko-polskiej" walce Paweł Pawlak skrzyżuje rękawice z pochodzącym z Polski, ale formalnie reprezentującym Niemcy Peterem Sobottą. Pojedynek ten będzie bardzo ważny dla obydwóch fighterów - dla łodzianina będzie to debiut w UFC, zaś zawodnik klubu Planet Eater wróci do organizacji Dany White'a po paśmie pięciu wygranych oraz jednego remisu (z Borysem Mańkowskim).

Rozpiska imprezy w stolicy Niemiec będzie liczyła 9 starć. Gala odbędzie się 31 maja w hali O2 Arena. Polscy fani będą mogli obejrzeć wydarzenie za pośrednictwem systemu UFC Fight Pass.

Krzysztof Jotko będzie chciał pozostać niepokonanym
Krzysztof Jotko będzie chciał pozostać niepokonanym

Karta walk: Gegard Mousasi vs Mark Munoz Francis Carmont vs CB Dollaway Luke Barnatt vs Sean Strickland Tom Niinimaki vs Thiago Tavares Drew Dober vs Nick Hein Magnus Cedenblad vs Krzysztof Jotko Maximo Blanco vs Andy Ogle Paweł Pawlak vs Peter Sobotta Ruslan Magomedov vs Viktor Pesta

Jesteś fanem MMA? Polub nas na facebooku! 

Źródło artykułu: