Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W klatce z Michałem Wlazło: O niefortunnym UFC w Berlinie i emocjonującej gali w Gdańsku

[tag=37228]Michał Wlazło[/tag] dokonał podsumowania ostatnich wydarzeń na polskiej scenie MMA. Trener oraz czynny zawodnik wypowiada się m.in. w kwestii Polaków na UFC w Berlinie i gali sportów walki w Gdańsku.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
31 maja odbyła się gala UFC Fight Night w Berlinie. Dla Polaków było to szczególne wydarzenie, gdyż aż dwójka polskich zawodników mogła zaprezentować swoje umiejętności w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Niestety, Paweł Pawlak w debiucie musiał uznać wyższość Petera Sobotty, który odniósł pierwszą wygraną w UFC. Z kolei Krzysztof Jotko dosyć niefortunnie, bo na kilka sekund przed końcem 2. rundy, "odklepał" duszenie gilotynowe ze strony Magnusa Cedenblada. Występy rodaków ocenił nasz ekspert: - Przegraną Krzyśka uważam za zwykły wypadek przy pracy, chociaż tak jak pisałem w poprzednim odcinku, Szwed lubi zapinać ciasne gilotyny i ryzykować. Jak widać tym razem się opłaciło i walka zakończyła się przed samym gongiem kończącym drugą rundę. Paweł Pawlak przegrywa swój debiut w UFC dość łatwo. Myślę, że stres tutaj wziął górę. Paweł nie dał rady powalczyć w stójce, choć oceniałem, że to jego silniejsza płaszczyzna. Dał się łatwo obalać i na macie Peter nie dawał zawodnikowi z Łodzi żadnych szans. Walka zakończyła się jednogłośną decyzją na korzyść Sobotty.
Tego samego dnia kibice w Gdańsku emocjonowali się galą Bat&Bowke Duet 4Fight Night. W karcie walk wydarzenia znalazło się 17. zawodowych walk w boksie, MMA i kickboxingu. Fani mieszanych sztuk walki mogli emocjonować się pojedynkami z udziałem Marcina  Pionke, Bartosza Chyrka czy Klemensa Ewalda. - Galę uważam za bardzo udaną. Tak jak przypuszczałem miejscowi zawodnicy przyciągnęli widownię, która zapełniła całą halę. Dodatkowo retransmisję mogliśmy oglądać w Orange Sport, co znacznie podnosi prestiż takiego widowiska. Bartkowi Chyrkowi towarzyszyłem w narożniku i widziałem tą walkę praktycznie z samego ringu. Wszystko się potoczyło tak jak planowaliśmy i jak "Hulk" lubi walczyć, czyli bardzo agresywny styl i atak od samego początku. Bartek wygrał po 40 sekundach. Jeżeli chodzi o Marcina Pionke to zaliczył on bardzo udany powrót na zawodowe ringi i od razu zdobył pas mistrzowski - ocenia gdańską galę Michał Wlazło.
Michał Wlazło pozytywnie ocenia galę sportów walki w Gdańsku Michał Wlazło pozytywnie ocenia galę sportów walki w Gdańsku
W najbliższy weekend fanów MMA w Polsce czekają kolejne emocje. Poza występem Piotra Hallmanna na UFC w Nowym Meksyku będzie można obejrzeć walki gali Arena Berserkerów 6, która odbędzie się w Policach. W pojedynku wieczoru Michał Fijałka zmierzy się z Nikołajem Boyarczukiem. Nasz ekspert ma w tym starcie swojego faworyta: - Typuję zdecydowane zwycięstwo Fijałki. Białorusin ma rekord walki 1-2 w stosunku do rekordu Michała 10-4-1. Jak napisali ludzie z Areny Berserkekerów - "karta walk ze starannie dobranymi pojedynkami". Ja pozostawiam to bez komentarza.

Jesteś fanem MMA? Polub nas!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×