KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PROMMAC - Po prostu walcz! 1: Zwycięstwa Piotra Wawrzyniaka i Oskara Piechoty

Organizacja Professional MMA Challenge udanie zainaugurowała cykl "Po prostu walcz!". W starciach polsko-zagranicznych był remis 1-1. W walce wieczoru zwycięstwo odniósł utalentowany Piotr Wawrzyniak.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Bohaterowie walki wieczoru drugiej gali PROMMAC pokazali, że zasługiwali na tak wysokie miejsce w karcie pojedynków imprezy. Od początku starcia pomiędzy Piotrem Wawrzyniakiem i Antonim Chmielewskim obydwaj zawodnicy szli na wymianę ciosów. Gorąco w lubelskiej hali MOSiR zrobiło się w szczególności na początku drugiej rundy, kiedy mistrz turniejowy KSW rzucił się z gradem uderzeń na mieszkańca Poznania. Później warszawianin tracił siły, wobec czego coraz bardziej zwiększała się przewaga Wawrzyniaka. Zawodnik Gameness Team pewnie dominował nad Chmielewskim w dalszej fazie boju, dzięki czemu mógł dopisać szóstą, najcenniejszą wygraną w swojej profesjonalnej karierze. Obydwaj fighterzy dali z siebie wszystko, a utalentowany Polak wygraną okupił kontuzją nogi. W walce polsko-francuskiej lepszy był zawodnik przyjezdny. Grappler Mickael Lebout przerwał passę siedmiu zwycięstw z rzędu niepokonanego dotychczas Alberta Odzimkowskiego. Na 10 sekund przed końcem rundy, która toczyła się głównie w parterze, paryżaninowi udało się poddać zawodnika z Radomia duszeniem zza pleców.
Jesteś fanem MMA? Polub nas!

Oskar Piechota pokazał, że jest nie tylko świetnym grapplerem, ale potrafi też zagrozić w stójce. W drugiej rundzie najpierw "Imadło" trafił Włocha Mattię Schiavolina lewym sierpowym, a następnie dokończył dzieło ciosami w parterze, zadając tym samym pierwszą porażkę w karierze mieszkańca Padwy.

Młodość była górą w walce Grzegorza Lipskiego z Emilem Różewskim. Efektownie walczący "Róża" wygrał każdą z trzech rund pojedynku ze zbliżającym się do zakończenia kariery zawodnikiem z Lubelszczyzny. Reprezentant warszawskiego klubu Ziomek Team dopisał już trzecią wygraną do swojego niepokonanego rekordu.

Zawziętość i ambitna postawa Roksany Prucnal nie wystarczyły na pokonanie Katarzyny Lubońskiej. W szczególności w pierwszej rundzie walki chełmianka pokazała swoją bohaterską postawę, kilkukrotnie broniąc się przed przegraną przez poddanie. W kolejnych starciach mieszkanka Piły zyskiwała przewagę w stójce, dzięki czemu została pierwszą kobietą, która wygrała na gali Professional MMA Challenge.

W walce otwarcia karty głównej Michał Wiencek był zdaniem sędziów lepszy od Michała Golasińskiego. Pojedynek toczył się głównie w stójce oraz w klinczu. Kilka prób obaleń ze strony mieszkańca Kamiennej Góry zakończyło się fiaskiem.

Wyniki walk zawodowych:

84 kg: Piotr Wawrzyniak pok. Antoniego Chmielewskiego przez jednogłośną decyzję.
77 kg: Mickael Lebout pok. Alberta Odzimkowskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1.
84 kg: Oskar Piechota pok. Mattię Schiavolina przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2.
77 kg: Emil Różewski pok. Grzegorza Lipskiego przez jednogłośną decyzję.
57 kg: Katarzyna Lubońska pok. Roksanę Prucnal przez jednogłośną decyzję.
77 kg: Michał Wiencek pok. Michała Golasińskiego przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Drwal wystąpi na gali PROMMAC 2

Czy Albert Odzimkowski odbije się po porażce z Mickaelem Lebout?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×