Typowanie redakcyjne gali UFC Fight Night 51. Piotr Hallmann znowu sprawi sensację?

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Gala MMA
/ Gala MMA
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC Fight Night 51 to kolejne wydarzenie, na którym nie zabraknie reprezentanta Polski. Do oktagonu wyjdzie Piotr Hallmann, a jego rywalem będzie znacznie wyżej notowany Gleison Tibau.

Początek gali UFC Fight Night 51 ze stołecznej Brasilii od 23:45 w nocy z soboty na niedzielę. Karta główna od 02:00, walka z udziałem Polaka około 04:00. Transmisja na UFC Fight Pass, relacja z wydarzenia na SportoweFakty.pl. [ad=rectangle] Typowanie szczegółowe:

Antonio Silva vs Andrei Arlovski

Maciej Szumowski: Andrei Arlovski ostatnio nie zachwyca. Zresztą jego debiut w UFC był dość kontrowersyjny, bo w opinii wielu niezasłużenie pokonał Brendana Schauba. Myślę, że mający dodatkowe wsparcie w postaci fanów "Pezao" wygra z Białorusinem przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: "Wielka Stopa" jest ciężkim przeciwnikiem ze względu na rozmiar i nieprzewidywalność. Arlovski niby już najlepsze lata ma za sobą, ale to prawdziwy wyjadacz, nie jakiś menel spod budki z piwem, więc parę w łapach i lata doświadczenia ma... Mimo wszystko stawiam na Brazylijczyka.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Silvę. Atut to przede wszystkim warunki fizyczne i nokautujący cios. Jeżeli Arlovski nie przeniesie skutecznie walki do parteru, to jego szanse na zwycięstwo są niemal zerowe.

Jakub Madej: Silva, KO. Sporo osób mówi o szklanej szczęce Arlovskiego, jednak ja jej nie zauważyłem z długiej (i nudnej) walce z Brendandem Schaubem. Mimo tego, Silva ma dużo cięższe dłonie i nie zdziwiłbym się, gdyby Andrei padł już w pierwszej rundzie.

Gleison Tibau vs Piotr Hallmann

Maciej Szumowski: Piotr Hallmann - po prostu nie ma innej opcji! W niedzielę rano będziemy albo smutni, albo bardzo szczęśliwi. Mam nadzieję, że "Płetwal" nie zawiedzie i da nam powody do radości. Gleisona Tibau pokonać będzie ciężko, ale można to uczynić, co pokazywali między innymi Michael Johnson czy Evan Dunham. Nie ma co pompować balonika, ale jeśli Piotrek wygra z Brazylijczykiem, to będzie coraz bliżej ścisłej czołówki dywizji lekkiej w UFC. Ja wierzę w jego triumf! "Płetwal", decyzja sędziowska!

Arkadiusz Pawłowski: Piotr Hallmann - Trochę na wyrost, trochę optymistycznie, bardzo patriotycznie, ale i z pewną dozą nadziei. Piotrek ma wielki potencjał, co udowadniał wielokrotnie, jednocześnie konkurencja w UFC jest naprawdę potężna i nie ma łatwych walk. Tibau jest pewnie uważany za faworyta tej walki, ale ja liczę na naszego krajana. WAR HALLMANN!

Waldemar Ossowski: Piotr to nasz duma w UFC. Teraz czas na Tibau. Brazylijczyk walczy przed własną publiką, jego mocną stroną są solidne zapasy i grappling. Szansy na zwycięstwo „Płetwala” upatrywałbym w stójce, stąd liczę że walka nie potrwa do decyzji. Patriotycznie stawiam na zwycięstwo Hallmanna przez KO/TKO, choć poddanie i bonus pieniężny również mile widziany.

Jakub Madej: "Płetwal", KO. To nie tak, że typuję Hallmanna, bo jest Polakiem. Po prostu "Płetwal" zwycięży z Gleisonem Tibau i jest duża szansa, że nie będzie to werdykt sędziów. Polak cały swój obóz przygotowawczy prowadził w Stanach Zjednoczonych, gdzie pod okiem ekspertów szlifował swoje umiejętności, które powinny starczyć na Brazylijczyka, który przegra przed czasem!

Leonardo Santos vs Efrain Escudero

Maciej Szumowski: Pomyśleć, że jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy typować walkę Leonarda Santosa z Łukaszem Sajewskim... Myślę, że "Wookie" to lepszy zawodnik niż Efrain Escudero i Brazylijczyk, zwycięzca The Ultimate Fighter, nie powinien mieć problemów z pokonaniem go.

Arkadiusz Pawłowski: Dwóch dobrych zawodników, ale to Santos jest według mnie pewniejszy, bardziej obyty i stawiam na niego, prawdopodobnie przez poddanie.

Waldemar Ossowski: Santos jest w UFC niepokonany i według mnie tę passę spokojnie utrzyma. Escudero już raz spróbował swoich sił w najlepszej organizacji świata, ale mu nie wyszło. Drugie podejście również zakończy się szybko, a starcie z Brazylijczykiem poddaniem w 1. lub 2. rundzie.

Jakub Madej: Dużo lepszym fighterem wydaje się być Leonardo Santos, mimo znacznie mniejszego doświadczenia. Ostatni remis z Normanem Parkem powinien Santosa zmotywować do lepszych przygotowań, co pokaże w walce z Efrainem. Mający za sobą przygodę w UFC Escudero postawi jednak opór i o werdykcie zadecydują sędziowie.

Santiago Ponzinibbio vs Wendell Oliveira

Maciej Szumowski: Wendell Oliveira to dla mnie zawodnik całkowicie anonimowy, jeden z wielu w Brazylii. Myślę, że nie najlepszy, ale jednak solidny Ponzinibbio nie będzie miał problemów z odniesieniem kolejnej wygranej.

Arkadiusz Pawłowski: Oliveira wygra tę walkę przed czasem, tak podpowiada mi przeczucie. Przed przeciwnikiem jeszcze długa droga, ale są dobre fundamenty.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Olivierię. Walka przed własną publicznością, chęć pokazania się w debiucie plus naprawdę solidna stójka i kondycja tylko utwierdzają mnie w moim typowaniu.

Jakub Madej: Tak naprawdę tutaj bardzo ciężko jest przewidzieć zwycięzcę. Stawiam jednak na Wendella Oliveirę, który jest bardzo nieznacznym faworytem u bukmacherów, a ja przewiduję jego bardzo udany debiut w największej organizacji MMA na świecie.

Yuri Alcantara vs Russell Doane

Maciej Szumowski: Według mnie może być to szybki i ciekawy pojedynek toczony w fajnym tempie. Postawię na bardziej obytego w oktagonie Brazylijczyka.

Arkadiusz Pawłowski: Alcantara - obstawiam zwycięstwo przez decyzję. Walka będzie zacięta i nikt nie odpuści, bo obu zawodnikom będzie zależało na pokazaniu się z jak najlepszej strony.

Waldemar Ossowski: Typuję zwycięstwo Alcantary, ale myślę, że walka potrwa do decyzji. Doświadczenie na pewno jest po stronie Brazylijczyka.

Jakub Madej: Moim zdaniem jeden z kilku "pewniaków" na tę galę. Alcantara bardzo mocno zabłysnął w ostatniej walce i nie sądzę, żeby szybko zgasł. Doane jest bardziej solidnym zawodnikiem od jego poprzedniego rywala, jednak Iuri bez problemów powinien sobie z nim poradzić i wygrać przez decyzję.

Typowanie zwycięzców:

Jessica Andrade: Maciej, Arkadiusz, Waldemar, Jakub Larissa Pacheco: -

Godofredo Pepey: Maciej, Waldemar, Jakub Dashon Johnson: Arkadiusz

George Sullivan: Maciej, Arkadiusz, Waldemar Igor Araujo: Jakub

Paulo Thiago: Arkadiusz, Waldemar Sean Spencer: Maciej, Jakub

Rani Yahya: Arkadiusz, Jakub Johnny Bedford: Maciej, Waldemar

Francisco Trinaldo: Maciej, Waldemar, Jakub Leandro Silva: Arkadiusz

Źródło artykułu: