Mistrzyni KSW nareszcie zadebiutuje za granicą

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

O walce Karoliny Kowalkiewicz za granicą mówiło się od wielu miesięcy. Polka podpisała kontrakt z organizacją Invicta FC na początku roku, jednak pierwszą walkę stoczy dopiero w listopadzie.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Karoliny Kowalkiewicz będzie to pierwszy pojedynek za granicą. Reprezentantka klubu Gracie Barra Łódź do tej pory walczyła jedynie w Polsce. Zadebiutowała w maju 2012 roku nokautując Marzenę Wojas podczas gali Extreme Fighting Sports 2. Później Kowalkiewicz podpisała kontrakt z największą organizacją mieszanych sztuk walki w Polsce.

Polka drugim zawodowym zwycięstwem z Pauliną Bońkowską zagwarantowała sobie walkę o pas dywizji kobiet federacji KSW. Tytuł mistrzowski zdobyła poddając Martę Chojnoską. W walce, której stawką nie był pas, Kowalkiewicz pokonała Simonę Soukupovą, natomiast pierwszy raz Polka skutecznie obroniła swój tytuł szybko odprawiając Jasminkę Cive.

[ad=rectangle]

Karolina Kowalkiewicz skrzyżuje rękawice z Mizuki Inoue, dla której będzie to jedenasta walka w karierze. Urodzona w Japonii zawodniczka ośmiokrotnie zwyciężała, dwa razy poniosła porażki. Reprezentantka klubu Hakushinkai Karate ma za sobą debiut w organizacji Invicta FC, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonała Bec Rawlings.

Gala z udziałem Polki odbędzie się 1 listopada w Davenport. Niewykluczone, że po tym pojedynku, zawodniczka z Łodzi zawalczy jeszcze przed końcem roku na grudniowej gali KSW.

Źródło artykułu: