Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Typowanie redakcyjne gal UFC Fight Night 55 i 56

UFC w pierwszym tygodniu listopada zorganizuje dwie gale. W piątek odbędzie się gala z cyklu Fight Night w Australii, a dzień później organizacja zawita do Brazylii.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Początek gali australijskiej o 00:30 w nocy z piątku na sobotę. Impreza brazylijska z soboty na niedzielę o tej samej godzinie.

UFC Fight Night 55

Typowanie szczegółowe:

Luke Rockhold vs Michael Bisping 

Maciej Szumowski: Bisping ostatnio niby pokonał Cunga Le, ale teraz jego przeciwnikiem będzie Luke Rockhold - zawodnik o klasę lepszy od Azjaty. W poprzednim starciu były zawodnik Strikeforce mnie zachwycił. Wydaje mi się, że i tym razem zwycięży efektownie i zrobi duży krok w kierunku pojedynku o pas UFC wagi średniej.

Arkadiusz Pawłowski: Michael Bisping - Moc doświadczenia, potężny cios i determinacja to cechy, które mogą umożliwić Bispingowi wygranie tej walki. Przeciwnik solidny, młodszy, nie brakuje mu atutów, ale wydaje mi się, że Hrabia może wygrać tę walkę przez nokaut.

Jakub Madej: Luke Rockhold moim zdaniem bardzo szybko zakończy walkę wieczoru tej gali. Owszem, Bisping to solidny fighter, jednak nie widzę jakiejkolwiek płaszczyzny, w której mógłby on zagrozić Amerykaninowi. Rockhold ostatnimi dwoma pojedynkami pokazał, że zasługuje na miano pretendenta do tytułu mistrzowskiego kategorii średniej i zwycięstwem z "The Countem" jedynie do tego pasa się zbliży. Bisping pozostanie zawodnikiem, który będzie średnią arytmetyczną pretendentów do mistrzostwa i pozostałych fighterów dywizji średniej. 

Ross Pearson vs Al Iaquinta 

Maciej Szumowski: Ostatnio Pearsona oszukali sędziowie, więc teraz będzie miał szansę się zrehabilitować. Na jego drodze stanie pogromca naszego Piotrka Hallmanna, Amerykanin Al Iaquinta. O klasie tego zawodnika przekonaliśmy się między innymi podczas UFC w Manchesterze, gdzie był lepszy od "Płetwala". Uważam, ze Anglik, mając w pamięci ostatnią "porażkę", będzie chciał rozstrzygnąć starcie na swoją korzyść przed czasem. I uda mu się znokautować w parterze Iaquintę.

Arkadiusz Pawłowski: Al Iaquinta - Trudne zestawienie. Zawodnicy są na podobnym poziomie i problemem jest wskazać wyraźnego faworyta. Pearson pokonał ostatnio Maynarda, którego wysoko cenię, ale Iaquinta jest mimo wszystko zawodnikiem bardziej błyskotliwym. Ten pojedynek może równie dobrze być ekscytującym widowiskiem jak i nudnym jak flaki z olejem niewypałem, liczę jednak na to pierwsze.

Jakub Madej: Tak, Ross Pearson znokautował Graya Maynarda, jednak należy jasno powiedzieć, że nie jest to ten sam Maynard, którego widzieliśmy za czasów wspaniałych walk z Frankiem Edgarem. Anglik znokautował więc przereklamowanego reprezentanta AKA, który wcześniej przegrywał w podobny sposób z Diazem i Grantem. Wydaje mi się, że Iaquinta będzie sporym zaskoczeniem tego wieczoru i uda mu się zwyciężyć z Rossem Pearsonem. Nie zdziwiłbym się, gdyby Al zrobił to przed czasem, jednak bardziej nastawiałbym się na decyzję sędziów. Amerykanin sprawi sporą niespodziankę i będzie jednym z kilku underdogów, którzy zwyciężą podczas gali w Australii.

Typowanie zwycięzców:

Robert Whittaker: Maciej
Clint Hester: Arkadiusz, Jakub

Soa Palelei: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Walter Harris: -

Jake Matthews: Maciej, Arkadiusz
Vagner Rocha: Jakub

Anthony Perosh: Arkadiusz, Jakub
Guto Inocente: Maciej

Dylan Andrews: Jakub
Sam Alvey: Maciej, Arkadiusz

Vik Grujic: Jakub
Chris Clements: Maciej, Arkadiusz

Richie Vaculik: -
Louis Smolka: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Daniel Kelly: Arkadiusz
Luke Zachrich: Maciej, Jakub

Marcus Brimage: Maciej, Jakub
Tuerxun Jumabieke: Arkadiusz

UFC Fight Night 56

Typowanie szczegółowe:

Mauricio Rua vs Ovince St. Preux 

Maciej Szumowski: "OSP" przygotowywał się do walki z Francimarem Barossem, więc znacznie słabszym zawodnikiem niż Mauricio Rua. Uważam, że "Shogun" to dla niego za wysokie progi. Niech weteran Pride gładko rozprawi się z Haitańczykiem, a później skupi się na walkach z bardziej wymagającymi rywalami.

Arkadiusz Pawłowski: "Shogun" ostatnio walczy w kratkę, co jest sporym rozczarowaniem dla jego fanów. Czy to kwestia tego, że jest bez formy, tego, że się starzeje, a może tego, że poziom konkurencji mocno podskoczył? Być może kombinacja wszystkich trzech. Tak czy siak w tej walce Rua musi udowodnić, że nadal wiele potrafi i może walczyć i wygrywać z najlepszymi. Według mnie ma spore szanse.

Jakub Madej: Nie widzę niestety innej opcji, niż zwycięstwo "Shoguna". Mauricio Rua musi ten pojedynek wygrać z prostego względu. Niedługo rozpocznie się kolejna edycja The Ultimate Fightera, w której będzie trenerem, konfrontując się w ten sposób z Andersonem Silvą. Rua nie może prowadzić swojej drużyny po porażce, więc zwycięstwo nad "OSP", który jest nieco gorszym zawodnikiem, niż Jimi Manuwa, z którym początkowo miał zmierzyć się Brazylijczyk, wydaje się być pewne. Mam nadzieję, że tak się stanie i to ręka weterana Pride zostanie wzniesiona do góry.

John Lineker vs Ian McCall 

Maciej Szumowski: To będzie fajna walka wagi muszej. Bardzo mi się podoba to zestawienie. Na papierze wygląda świetnie. Nie mam wyraźnego faworyta. Liczę przede wszystkim na dobre, ciekawe starcie. UFC dobrze zrobiło zestawiając tych zawodników. Jeśli musiałbym wskazać zwycięzcę, to postawiłbym na McCalla, ale wcale nie zdziwię się, jeśli to Lineker wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Arkadiusz Pawłowski: Lineker stoczył więcej walk, co daje mu sporą przewagę doświadczenia. Wydaje mi się, że właśnie to może być kluczem do jego sukcesu, spokój, rozwaga, wypunktowywanie rywala, który jest ostatnio w dobrej formie. Mimo wszystko stawiam na Linekera, Przeraźliwy Wujek przegra przez decyzję sędziów.

Jakub Madej: Nie zamierzam się zbytnio rozpisywać, gdyż po prostu nie widzę innego rozwiązania, niż zwycięstwo Iana McCalla. John Lineker jest solidnym fighterem, jednak McCall to zdecydowana czołówka tej kategorii wagowej i nie potrafię sobie jego wyobrazić w roli przegranego. Fakt, walka może potrwać pełne trzy rundy, jednak będzie to zdecydowana przewaga reprezentanta Teamu Oyama.

Typowanie zwycięzców:

Alan Jouban: Maciej, Jakub
Warlley Alves: Arkadiusz

Leon Edwards: Maciej
Claudio Silva: Arkadiusz, Jakub

Juliana Lima: Maciej, Arkadiusz
Nina Ansaroff: Jakub

Diego Rivas: Maciej, Arkadiusz
Rudolfo Rubio: Jakub

Caio Magalhaes: Arkadiusz, Jakub
Trevor Smith: Maciej

Charlie Brenneman: -
Leandro Silva: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Thomas de Almeida: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Tim Gorman: -

Colby Covington: Arkadiusz, Jakub
Wagner Silva: Maciej

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Geographic Zgłoś komentarz
  Lineker ma punktować McCalla? Dobry żart. Najpierw to niech on zrobi wagę. McCall to szybki zawodnik, będzie spokojnie unikał Linekera i to właśnie Irlandczyk będzie punktował. Mój
  Czytaj całość
  typ: McCall by Unanimous decision.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×