Typowanie redakcyjne gali UFC on FOX 13. Joanna Jędrzejczyk blisko walki o tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /
zdjęcie autora artykułu

W Phoenix podczas gali UFC on FOX 13 dojdzie do wielu ciekawych pojedynków. W jednym z nich Polka Joanna Jędrzejczyk powalczy z Claudią Gadelhą. Początek o 21:30, walka olsztynianki ok. 1:30.

Typowanie szczegółowe:

Claudia Gadelha vs Joanna Jędrzejczyk

Maciej Szumowski: Wszyscy trzymamy kciuki za Joannę Jędrzejczyk! Naprawdę wierzę, że ta walka będzie dla niej zwycięska - jeśli olsztynianka powalczy o pas UFC w przyszłym roku, to przyczyni się do popularyzacji MMA w naszym kraju. A tego chyba wszyscy chcemy. To będzie trudna walka, ale nie mogę postawić inaczej niż Jędrzejczyk, decyzja!

Arkadiusz Pawłowski: Jędrzejczyk - nie może być inaczej. Nasza Asia jest stworzona do walki z najlepszymi i myślę, że to będzie początek jej kariery w UFC. Nie wiem jak wysoko może zajść, ale liczę na to, że w tej walce pokaże się z bardzo dobrej strony i zaznaczy swoją obecność na tyle, że ludzie ją zauważą i będą się z nią liczyć.

Jakub Madej: Nie mogę postawić inaczej, niż Maciej i Janusz. Joanna Jędrzejczyk zwycięży w tym starciu i w przyszłym roku zawalczy o pas wagi słomkowej. Prawda jest taka, że będziemy mieli pierwszego mistrza UFC, który pochodzi z Polski i będzie nim JJ! [ad=rectangle] Junior dos Santos vs Stipe Miocic

Maciej Szumowski: Długo wyczekiwany powrót Juniora dos Santosa nareszcie dojdzie do skutku. "JDS" w swoim ostatnim pojedynku przegrał z Cainem Velasquezem. Wydaje mi się, że poza mistrzem UFC nie ma zawodnika, który mógłby pokonać popularnego "Cigana". Dos Santos przez nokaut w trzeciej rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: dos Santos - porażki z Cainem Velasquezem mocno nadszarpnęły "image" i rekord Brazylijczyka, który jest według mnie wciąż jedną z topowych postaci w wadze ciężkiej UFC. Miocic jest bardzo dobry, ale jeszcze nie miał okazji mierzyć się z przeciwnikiem tej klasy. Wydaje mi się, że to dla niego trochę za wysokie progi. Myślę, że tu się skończy nokautem.

Jakub Madej: Mam dziwne przeczucie, że Miocic może dosłownie zaszokować cały świat. Postawię w typowaniu jednak na dos Santosa, który zdecydowanie jest kilka klas wyżej od swojego rywala. Jedynym, prawdziwym wyzwaniem dla Juniora to Cain Velasquez i myślę, że w 2015 roku zobaczymy czwartą odsłonę tej sagi.

Nate Diaz vs Rafael dos Anjos

Maciej Szumowski: Nate Diaz przekroczył wagę aż o cztery funty, a to nie wskazuje na profesjonalne podejście, tylko na żenujące... Rafael dos Anjos poprzednio pokonał Bensona Hendersona, więc i teraz może zaskoczyć. Postawię na "RDA" przez decyzję lub jakieś efektowne skończenie.   Arkadiusz Pawłowski: dos Anjos - Nate jest tak samo groźny, co nierówny. Widać to po jego rekordzie. Wydaje mi się, że tutaj górą będzie dos Anjos, który jest spokojniejszy i wypunktuje rywala, nawet jeśli będzie to kosztem jakości widowiska.

Jakub Madej: Nie widzę płaszczyzny, w której Nate Diaz mógłby zagrozić Rafaelowi dos Anjosowi. "RDA" rośnie nam na przyszłego mistrza wagi lekkiej, do którego pretendentem stanie się już wkrótce. Pokonał już Bensona Hendersona, a teraz pokona Diaza, który olał sprawę z ważeniem, zaspał na media trening i można powiedzieć wprost, że ten pojedynek ma gdzieś.

Alistair Overeem vs Stefan Struve

Maciej Szumowski: Walka o być albo nie być dla obu zawodników. Ostanie pojedynki Alistaira Overeema to same porażki i naprawdę nie wydaje mi się, żeby w Phoenix udało mu się przechylić szalę na swoją korzyść. Stefan Struve pomimo problemów zdrowotnych powinien znokautować swojego rodaka.

Arkadiusz Pawłowski: Overeem - Walka dwóch potężnych Holendrów zapowiada się jako bardzo ciekawe widowisko. Nigdy nie byłem specjalnie fanem Struve'a, ale doceniam jego umiejętności. Z Overeemem jest trochę na odwrót - uwielbiam go, ale zdaję sobie sprawę z pewnych niedoskonałości, które przeciwnicy potrafią wykorzystać w klatce. Chciałbym, żeby wygrał Człowiek Demolka i wydaje mi się, że to możliwe. Ciemnoskóry fighter już dawno nikogo nie znokautował, może w końcu przyszedł na to czas?

Jakub Madej: Całkowity "no-bet". W poprzednich starciach też każdy mógł śmiało mówić, że to Alistair Overeem zwycięży, jednak kolejne pojedynki zaskakiwały coraz to większą grupę miłośników mieszanych sztuk walki. Czy jednak Stefan Struve może zagrozić byłemu mistrzowi Strikeforce? Po takiej przerwie - nie sądzę. Alistair zapowiada, że znokautuje Stefana w 30 sekund i nie zdziwiłbym się, gdyby ruszył od pierwszych sekund na swojego rywala. Którymś z cepów może trafić człowieka-wieżowca, a ten może zadecydować o rezultacie.

Typowanie zwycięzców:

Gabriel Gonzaga: Maciej, Arkadiusz Matt Mitrione: Jakub

John Moraga: Maciej, Arkadiusz, Jakub Willie Gates:

Ben Saunders: Maciej, Arkadiusz, Jakub Joe Riggs:

Jamie Varner: Maciej, Arkadiusz, Jakub Drew Dober:

Derek Brunson: Maciej, Arkadiusz, Jakub Ed Herman:

Joe Ellenberger: Maciej, Arkadiusz, Jakub Bryan Barberena:

David Michaud: Maciej, Arkadiusz, Jakub Garett Whiteley:

Henry Cejudo: Maciej, Arkadiusz Dustin Kimura: Jakub

Ian Entwistle: Anthony Birchak: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)