Wielka gwiazda powraca do UFC!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=36920]Quinton Jackson[/tag] podczas gali UFC Fight Night 58 zapowiedział powrót do najlepszej organizacji MMA na świecie. Amerykanin to były mistrz wagi półciężkiej Ultimate Fighting Championship.

W tym artykule dowiesz się o:

Jackson został zwolniony z UFC po trzeciej porażce z rzędu, która miała miejsce w styczniu 2013 roku na gali UFC on Fox 6. "Rampage" przegrał wówczas po decyzji sędziowskiej z Gloverem  Teixeirą.

Tego samego roku 36-latek związał się z drugą siłą światowego MMA - Bellatorem. Tam od listopada do maja tego roku stoczył trzy pojedynki, pokonując kolejno Joeya Beltrana, Christiana M'Pumbu i Muhammeda Lawala. [ad=rectangle] Powrót Jacksona do UFC jest tym bardziej zaskakujący, gdyż niedawno szef Bellatora Scott Coker zaznaczył, że nadal jego organizacja ma czynny kontrakt z byłym mistrzem Ultimate Fighting Championship.

Quinton Jackson na swoim koncie ma 46 stoczonych pojedynków, z których aż 35 razy wychodził jako zwycięzca. Do historii MMA przejdą jego pamiętne pojedynki z Wanderleiem Silvą (dwa przegrane w Pride i wygrany w UFC). Zawodnik z Memphis to znakomity striker, który połowę ze swoich walk kończy przez nokaut. W Ultimate Fighting Championship odniósł zwycięstwa nad m.in. Lyoto Machidą czy Danem  Hendersonem.

Źródło artykułu: