Typowanie redakcyjne gali UFC 182. Daniel Cormier odbierze pas Jonowi Jonesowi?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Początek hitowej gali UFC 182 z długo wyczekiwanem pojedynkiem o pas wagi półciężkiej pomiędzy Jonem Jonesem a Danielem Cormierem o godzinie 01:00. Karta główna od 04:00.

Typowanie szczegółowe:

Jon Jones vs Daniel Cormier

Maciej Szumowski: Wolałbym obejrzeć drugie starcie Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem, ale marketingowo dla UFC pojedynek "Bonesa" z Danielem Cormierem to strzał w dziesiątkę. Myślę, że mistrz wagi półciężkiej wykorzysta swoją przewagę wzrostu i będzie skutecznie punktował oponenta w stójce. Jon Jones przez decyzję, ale to będzie dla niego trudny pojedynek... Ale nie wykluczam niespodzianki, w końcu Cormier to świetny zapaśnik. Kto wie, może uda mu się obalić aktualnego czempiona i tam go rozbić uderzeniami albo poddać?

Arkadiusz Pawłowski: Dla mnie to chyba najtrudniejsza w historii walka do oceny. Mamy przed sobą dwóch killerów, jeden niepokonany, drugi z jedną klęską w rekordzie, ale drogą dyskwalifikacji, więc było nie było jest to starcie dwóch niepobitych tytanów. W ostatnich walkach Jones wygrywał przez decyzję, a Cormier kończył rywali. Tylko i wyłącznie dlatego wyznaczyłem go jako zwycięzcę. Pojedynek zapowiada się świetnie i naprawdę obaj mogą tę walkę wygrać. [ad=rectangle] Donald Cerrone vs Myles Jury

Maciej Szumowski: Myles Jury ma 26 lat i rekord 15-0. A ja wciąż nie jestem do niego przekonany. Ten zawodnik może zostać wkrótce mistrzem UFC w wadze lekkiej, ale dopiero pojedynek z Donaldem Cerronem będzie dla niego prawdziwym testem. Myślę, że "Fury" tego sprawdzianu po prostu nie zda. "Cowboy" jest na fali i według mnie w Las Vegas odniesie szóstą wygraną z rzędu.

Arkadiusz Pawłowski: Jury - Myles jeszcze nie przegrał i myślę, że jego dobra passa się utrzyma. Jest szybki, bije mocno i potrafi zaskoczyć rywala z każdej możliwej pozycji, co daje mu przewagę nad dosyć przewidywalnym, chociaż oczywiście bardzo mocnym przeciwnikiem.

Nate Marquardt vs Brad Tavares

Maciej Szumowski: Obaj zawodnicy muszą wygrać ten pojedynek, bo w innym razie na 99 proc. pożegnają się z najlepszą organizacją MMA na świecie. Tavares jest o osiem lat młodszy od Marquardta i postawię właśnie na niego.

Arkadiusz Pawłowski: Marquardt - Ostatnie walki nie przynosiły obu panom najlepszych rezultatów. Marquadt co prawda wygrał ostatni pojedynek, ale wcześniej przegrał dwa. Ostatnie walki Tavaresa to dwie porażki. Mimo wszystko to wciąż solidni zawodnicy i żaden z nich nie może zlekceważyć przeciwnika. Myślę, że Nate wykręci jakąś dźwignię, z czego słynie.

Hector Lombard vs Josh Burkman

Maciej Szumowski: Josh Burkman wraca do UFC. Dla mnie to dość zaskakujący powrót, zwłaszcza, że były zawodnik WSOF przegrał swój przedostatni pojedynek. Wydaje mi się, że Hector Lombard nie będzie miał większych problemów i wygra przez nokaut techniczny w drugiej rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: Lombard - Lombard to w moich oczach światowa czołówka. Potrafi być nierówny i zaskoczyć brakiem formy, ale jak daje z siebie wszystko, to naprawdę ciężko go powstrzymać. Wydaje mi się, że wygra tę walkę przed czasem i to w niezłym stylu.

Typowanie zwycięzców:

Kyoji Horiguchi: Maciej, Arkadiusz Louis Gaudinot: -

Paul Felder: Arkadiusz Danny Castillo: Maciej

Marcus Brimage: Maciej, Arkadiusz Cody Gabrandt: -

Shawn Jordan: Maciej, Arkadiusz Jared Cannonier: -

Evan Dunham: Maciej, Arkadiusz Rodrigo Damm: -

Omari Akhmedov: Maciej, Arkadiusz Mats Nilsson: -

Alexis Dufresne: - Marion Reneau: Maciej, Arkadiusz

Źródło artykułu: