Typowanie redakcyjne gali UFC Fight Night 59. Conor McGregor czy Dennis Siver?

Czy Conor McGregor pokona Dennisa Sivera i zapewni sobie walkę o pas z Josem Aldo? Zobacz, jakie zdanie na ten temat mają redaktorzy SportoweFakty.pl. Początek karty głównej o 4:00.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Typowanie szczegółowe:

Conor McGregor vs Dennis Siver

Maciej Szumowski: Nie jestem fanem tego zestawienia. Dennis Siver notowany jest na dziesiątym miejscu w rankingu UFC, Conor McGregor jest natomiast piąty. Niby to ma jakiś tam sens, ale jeśli Irlandczyk pokona Niemca to dostanie walkę o pas wagi piórkowej! A to już jest bez sensu... Odnoszę przesyt związany informacjami związanymi z "Notoriousem". Nie mam żadnych wątpliwości, że McGregor pokona Sivera przez jakiś efektowny nokaut, ale jednak wolałbym zobaczyć go z bardziej wymagającym oponentem.

Arkadiusz Pawłowski: Jestem fanem Sivera i uważam, że to naprawdę świetny zawodnik, który prócz doświadczenia ma wiele atutów, którymi może zaskoczyć rywala. Tym razem jednak postawię na McGregora, który jest w UFC niepokonany.

Jakub Madej: Conor McGregor - ciekawie byłoby, gdyby ten pojedynek wygrał Dennis Siver. Tak się jednak nie stanie. UFC ze wszystkich sił promuje Conora McGregora na najlepszego zawodnika dywizji piórkowej (którym nie jest) i dokłada starań, aby dostawał fighterów, których bez większych problemów pokona. Tak było w poprzednich walkach, tak też będzie w Bostonie. McGregor ciosami odprawi Sivera w pierwszej rundzie i Dana White będzie najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, który zapełni największy stadion w Irlandii, organizując pojedynek "Notoriousa" z Jose Aldo.
Donald Cerrone vs Benson Henderson

Maciej Szumowski: Szkoda, że Donald Cerrone wziął tę walkę dopiero dwa tygodnie temu, zaraz po pojedynku z Mylesem Jurym. "Kowboj" to fantastyczny zawodnik i chciałbym, żeby wygrał, ale uważam, iż szanse na to są naprawdę niewielkie. Benson Henderson miał cały okres przygotowawczy i jest mniej zmęczony niż przeciwnik. Powinien wyciągnąć decyzję.

Arkadiusz Pawłowski: Benny pokonywał najlepszych, ale przegrywał z Pettisem i dos Anjosem. Cowboy dokładnie tak samo. Spodziewam się naprawdę dobrego, wyrównanego pojedynku. Niby ostatnio równiejszą formę prezentuje Cerrone, ale jeśli Henderson chce się utrzymać w czołówce dywizji musi wygrać tę walkę bez dwóch zdań.

Jakub Madej: Donald Cerrone - ten pojedynek może pójść w dowolną stronę. Racja, Henderson wygrał już z Cerronem dwa razy, jednak miało to miejsce jakiś czas temu - od momentu tamtych pojedynków "Cowboy" zrobił ogromny progres i niesamowitą aktywnością w ostatnich miesiącach pnie się w górę kategorii lekkiej. Ten pojedynek zdecydowanie zakończy się decyzją sędziów, moim zdaniem na korzyść Cerrone'a, który powinien w stójce zdominować Bensona, skutecznie uciekając od klinczu i parteru.

Uriah Hall vs Ron Stallings

Maciej Szumowski: Ron Stallings wziął walkę z Uriahem Hallem na tydzień przed galą... I chyba więcej nie trzeba już tłumaczyć. To będzie łatwa wygrana dla finalisty The Ultimate Fighter, spodziewam się nokautu w pierwszej lub drugiej rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: Hall stoczył mniej walk niż jego oponent, ale według mnie spisywał się w nich lepiej. Kiedy wygrywał, robił to w ładnym stylu, kiedy przegrywał to po świetnych, wyrównanych walkach. Fajnie byłoby zobaczyć nokaut.

Jakub Madej: Uriah Hall - nie wiem, w jakiej formie jest Ronald Stallings, który na początku tygodnia dowiedział się o walce dla największej organizacji MMA na świecie. Hallowi dwukrotnie zmieniał się rywal, jednak nie powinno to wpłynąć na jego psychikę. Uriah będzie miał szanse pokazać swoje doskonałe przygotowanie do tej walki (przygotowywał się do trudniejszego rywala) i zanotować efektowne zwycięstwo, dzięki któremu wróci opinia, jaką dzierżył w The Ultimate Fighterze.

Typowanie zwycięzców:

Norman Parke: -
Gleison Tibau: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Cathal Pendred: Maciej, Jakub
Sean Spencer: Arkadiusz

John Howard: Jakub
Lorenz Larkin: Maciej, Arkadiusz

Zhang Lipeng: -
Chris Wade: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Patrick Holohan: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Shane Howell: -

Johnny Case: Maciej, Jakub
Frankie Perez: Arkadiusz

Charles Rosa: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Sean Soriano: -

Sean O'Connell: Arkadiusz, Jakub
Matt Van Buren: Maciej

Tateki Matsuda: Maciej
Joby Sanchez: Arkadiusz, Jakub

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×