KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mocne MMA w Toruniu z powrotem mistrza KSW i pierwszą próbą "Trybsona"

Już 13 marca w Toruniu odbędzie się siódma gala organizacji [tag=49042]Pure MMA XCage[/tag]. Podczas wydarzenia kibice zobaczą 9 walk, w tym m.in. pierwszy pojedynek celebryty Pawła Trybały w zawodowym MMA.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

Gale organizowane przez XCage zawsze stoją na wysokim, jak na polskie warunki, poziomie. Tym razem promocja wydarzenia nabrała większego rozpędu. Poza telewizją Orange Sport, która pokaże toruńskie wydarzenie, do promocji włączył się znany z programu Warsaw Shore Paweł Trybała.

To kolejna postać ze świata rozrywki, która została "zapożyczona" do MMA względem promocji wydarzenia. W kwestii Trybały jego debiut można jednak zaliczać w kategoriach sportowych. Przede wszystkim przed występem w telewizji MTV trenował on mieszane sztuki walki i stoczył walki amatorskie, które można znaleźć w internecie. Kontrakt z XCage "Trybson" potraktował poważnie, gdyż zabrał się za profesjonalne treningi, odwiedził m.in. Arrachion Olsztyn, czy trenował pod okiem Mirosława Oknińskiego, pioniera polskiego MMA i założyciela PLMMA. Jego rywalem w Toruniu będzie Łukasz Stojanowski, który ma na swoim koncie dwie zawodowe walki (wygrana i przegrana). Pojedynek odbędzie się w kategorii do 93 kilogramów. Z pewnością dużym plusem, który trzeba zaliczyć organizatorom, jest fakt, że walka Trybały nie jest anonsowana jako główne starcie imprezy.
W walce wieczoru mistrz Profesjonalnej Ligi MMA, Adrian Zieliński, zmierzy się z Viktorem Tomasevicem. Zmian w walce wieczoru było kilka, ale ostatecznie Polak będzie miał okazje rewanżu za porażkę z Litwinem z kwietnia 2012 roku. Szkoda, że z pojedynku musiał z powodu kontuzji wycofać się Rustam Khasanow, gdyż byłby to znakomity sprawdzian umiejętności dla Zielińskiego. Podopieczny duetu trenerskiego Derlacz i Bońkowski notuje obecnie serię sześciu wygranych z rzędu w MMA. Adrian Zieliński to czołowy polski zawodnik wagi lekkiej, który już wymieniany jest jako wojownik będący w kręgu zainteresowań UFC. Na razie jednak ma podpisany kontrakt na wyłączność z XCage. W Toruniu nie będzie on jednak bronił mistrzowskiego pasa PLMMA, gdyż Tomasevic nie zdoła do walki uzyskać wymaganego limitu wagi lekkiej.

Na XCage 7 powraca też były turniejowy mistrz KSW w wadze lekkiej Maciej Górski. Popularny "Highlander" 13 marca zmierzy się z wymagającym Sebastianem Romanowskmi. Powrót Górskiego do MMA jest wielką niewiadomą, a do walki przygotowywał się w warszawskim klubie Ankos Zapasy.

Ciekawie zapowiadają się też dwa inne pojedynki. W kategorii do 77 kilogramów Salim Touahri zmierzy się z Tomaszem Romanowskim. W tym pojedynku ciężko wskazać faworyta, choć Touahri może pochwalić się bardziej okazałym rekordem 7 zwycięstw i tylko 1 porażki. W wadze średniej Sylwester Borys będzie chciał zrehabilitować się za porażkę z weteranem KSW, Antonim Chemielewskim. Zadanie jednak stoi przed nim niełatwe, gdyż jego rywalem będzie Kamil Roszak, który w MMA może pochwalić się takim samym rekordem jak olsztynianin.
Hracho Darpinyan w Toruniu liczy na kolejny nokaut na Polaku Hracho Darpinyan w Toruniu liczy na kolejny nokaut na Polaku
Przed ciężkim wyzwaniem w Toruniu stanie Mateusz Ostrowski z Gracie Barra Łódź. Polak zmierzy się z dobrze znanym w naszym kraju Hracho Darpinyanem. Dla Ostrowskiego będzie to najbardziej wymagający rywal w karierze. Zawodnik z Armenii znany jest z nokautującego ciosu, o którym przekonali się już Michał Gutowski czy Robert Jocz.

XCage 7 - PLMMA 50 już 13 marca odbędzie się w Toruniu. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Orange Sport. Karta walk nadchodzącej imprezy gwarantuje, że będzie to najlepsza gala w historii toruńskiej organizacji.

Czy XCage w niedługim czasie może stać się jedną z najsilniejszych organizacji w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×