Typowanie redakcyjne gali UFC Fight Night 64 w Krakowie. Polacy dadzą radę?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIOTR KUCZA /
Newspix / PIOTR KUCZA /
zdjęcie autora artykułu

Już w sobotę historyczna, pierwsza gala UFC w Polsce. Redaktorzy SportoweFakty.pl wyrazili swoje zdanie na temat pojedynków, które odbędą się w Krakowie.

Start gali w Tauron Arenie Kraków od 17:45. Początek karty głównej zaplanowano na 21:00. Transmisja na UFC Fight Pass i Extreme Sports Channel. [ad=rectangle] Typowanie szczegółowe:

Gabriel Gonzaga vs Mirko Filipovic

Maciej Szumowski: Uważam, że będzie to udany rewanż dla chorwackiej legendy. "Cro Cop" moim zdaniem jest bardziej zmotywowany przed tą walką niż zawodnik z Brazylii. Nie ukrywam, że od zawsze imponują mi highkicki Chorwata, a szansa zobaczenia tego zawodnika na żywo w Krakowie będzie samą przyjemnością. Filipovic przez nokaut w drugiej rundzie.

Konrad Kaźmierczak: 40-letni Chorwat to niewątpliwie legenda MMA i kickboxingu, ale powiedzmy sobie szczerze - najlepsze lata ma już za sobą. Uważam, że młodszy o pięć lat Brazylijczyk jest o wiele bardziej kompletnym zawodnikiem i to on przystąpi do tego pojedynku w roli faworyta.

Arkadiusz Pawłowski: W sumie wszystkie moje typy to bardziej marzenia niż przewidywania. Bardzo lubię Cro Copa i chciałbym, żeby wygrał tę walkę, chociaż w teorii przewaga stoi chyba po stronie Gonzagi. Cokolwiek by nie było, liczę na to, że pojedynek będzie stał na wysokim poziomie i nie będzie to starcie dwóch leśnych dziadków, którzy wyjdą tylko po czek. A może jakiś konkretny head kick?

Jan Błachowicz vs Jimi Manuwa

Maciej Szumowski: Jimi Manuwa to zawodnik z trochę nabitym rekordem, co potwierdziła jego walka z Alexandrem Gustafssonem. Jego dotychczasowe wygrane w oktagonie UFC mnie jakoś za bardzo nie przekonały. Uważam, że to Janek w swoich ostatnich poprzednich walkach pokazywał się lepiej. Patriotyzm nie pozwala mi na nic innego - Janek przez decyzję!

Konrad Kaźmierczak: To najpoważniejszy kandydat z naszego kraju do walki o pas. "Cieszyński Książę" przebojem wdarł się do UFC i szybko zwrócił na siebie uwagę kibiców. Polak już dziś wymieniany jest w gronie czołowych zawodników na świecie w kategorii półciężkiej. Zdaje sobie sprawę, że byłego mistrza KSW czeka zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie w karierze, ale każdy inny scenariusz niż zwycięstwo Janka będzie dla mnie sporym rozczarowaniem.

Arkadiusz Pawłowski: Manuwa może ukąsić, szczególnie w stójce i pewnie dla zagranicznych bukmacherów może się wydawać faworytem, ale wszyscy fani MMA znają możliwości Janka, wiedzą na co go stać i wiedzą, że podejdzie do tej walki z odpowiednią motywacją. Na swojej ziemi musi wygrać i mam nadzieję, że to uczyni, nie będzie się wdawał w bójkę tylko weźmie się za realizowanie swojego gameplanu od samego początku.

Paweł Pawlak vs Sheldon Westcott

Maciej Szumowski: Niestety, ale w debiucie Paweł Pawlak pokazał się z bardzo słabej strony. Popularny "Plastinho" został absolutnie zdominowany przez Petera Sobottę. Również Sheldon Westcott przegrał w swojej pierwszej walce w oktagonie UFC, ale to on w tym starciu będzie faworytem. Skłaniam się ku umiejętnościom fightera z Kanady.

Konrad Kaźmierczak: Mam uzasadnione wątpliwości co do tego, że łodzianin będzie przygotowany do tej walki w stu procentach. "Plastinho" może nie być w swojej życiowej formie, ponieważ problemy zdrowotne w znacznym stopniu storpedowały jego przygotowania. Zawodnik Gracie Barra Łódź musi jednak wygrywać z zawodnikami tej klasy co Westcott, jeżeli ma zamiar liczyć się w szeregach kategorii półśredniej.

Arkadiusz Pawłowski: Mega patriotycznie, a co! Pawlak jest solidnym zawodnikiem, ciężko powiedzieć, czy takim, który może coś zawojować w UFC na ten moment, ale na pewno jest potencjał. Liczę na dobrą walkę i, kto wie, może nokaut z zaskoczenia.

Bartosz Fabiński vs Garreth McLellan

Maciej Szumowski: Mistrz PLMMA vs mistrz EFC - zapowiada się ciekawe starcie. Uważam, że większe szanse ma reprezentant Polski, który według mnie jest po prostu bardziej kompletnym zawodnikiem. Stawiam na zakończenie przez TKO w parterze - druga runda, Bartek Fabiński i jego łokcie w akcji!

Konrad Kaźmierczak: Debiutujący w najlepszej federacji na świecie Polak nie mógł liczyć na taryfę ulgową przy wyborze przeciwnika. Pochodzący z Republiki Południowej Afryki zawodnik to trudny rywal, ale absolutnie jest w zasięgu 28-letniego warszawiaka. Jeżeli reprezentant Polski ma zamiar zaistnieć w silnie obsadzonej kategorii średniej powinien pokonać swojego przeciwnika, który charakteryzuje się nieprzeciętnymi umiejętnościami grapplerskimi.

Arkadiusz Pawłowski: Tutaj liczę głównie na charakter naszego krajana, który ma serce do walki i nie zraża się w trudnych okolicznościach. Wydaje mi się, że walka będzie długa i mozolna, tutaj trzeba to dobrze rozegrać taktycznie i punktować rywala.

Daniel Omielańczuk vs Anthony Hamilton

Maciej Szumowski: Tutaj musi być nokaut. Kto zwycięży, przekonamy się w sobotę. Obaj zawodnicy nie pokazali nic wielkiego w dotychczasowych starciach, ale prędzej skłaniam się ku Danielowi. Omielańczuk, KO, runda druga!

Konrad Kaźmierczak: Dla polskiego ciężkiego to pojedynek o być albo nie być w szeregach UFC. Dzięki znakomitym umiejętnościom zapaśniczym Omielańczuk jest jednak w stanie zatrzymać "Pociąg Towarowy", jak nazywany jest popularnie 34-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych. Stawiam na przekonujące zwycięstwo Polaka.

Arkadiusz Pawłowski: Omielańczuk nie jest nowicjuszem w UFC i to doświadczenie powinno mu się przydać w walce z mocnym przeciwnikiem. Ponownie nie spodziewałbym się tutaj fajerwerków, ale raczej mordęgę obu zawodników walczących o każdy centymetr oktagonu. Liczę na Daniela, który ma w łapie spory pałer.

Izabela Badurek vs Aleksandra Albu

Maciej Szumowski: Nie wierzę, że Izabela Badurek osiągnie sukces w UFC. Sam jej angaż na krakowskiej gali był dla mnie zaskoczeniem, ale na pewno była to miła informacja. O przeciwniczce Polki można niewiele powiedzieć, poza tym, że na koncie ma pięć zwycięstw. No właśnie - pięć, a nie jak mówi Sherdog, tylko jedną wygraną. Ale o poziomie jej dotychczasowych rywalek powinien mówić fakt, że niewiele osób wie w ogóle o walkach. Pierwotnie miałem postawić na Polkę, ale widząc ją na wadze, zmieniam zdanie. Rosjanka przez łatwy nokaut w pierwszej rundzie.

Konrad Kaźmierczak: Polka ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby zaistnieć w światowym MMA. 23-letnia wojowniczka z pewnością będzie przygotowana najlepiej w swojej karierze, jednak niewiele wiemy o jej przeciwniczce. Pochodząca z Lublina zawodniczka wszystkie zwycięskie walki kończyła poddając swoje rywalki i mam nadzieję, że to właśnie brazylijskie jiu-jitsu będzie jej tajną bronią, dzięki której udanie zadebiutuje w UFC.

Arkadiusz Pawłowski: Oglądanie Izy w ringu jak i poza nim to wielka przyjemność. Młoda zawodniczka świetnie rokuje i mam nadzieję, że pomogą jej tutaj ściany. Rywalka bardzo niewygodna jak na start, a szansa spora, mam nadzieję, że Badurek jej nie zaprzepaści.

Marcin Bandel vs Steven Ray

Maciej Szumowski: "Bomba" przed drugą poważną walką w UFC - myślę, że Ray jest zawodnikiem na poziomie Mairbeka Taisumova. Wątpię niestety w umiejętności łodzianina i jego jedyną szansę widzę w parterze. Skłaniam się ku Rayowi przez decyzję.

Konrad Kaźmierczak: To zdecydowanie najpoważniejsze wyzwanie w karierze Marcina. Szefowie amerykańskiej federacji wiążą ze Szkotem spore nadzieje, ponieważ w tym roku chcą zorganizować w jego ojczyźnie pierwszą w historii galę. Również doświadczenie przemawia na korzyść szkockiego wojownika. „Bomba” tylko raz w swojej karierze walczył dłużej niż jedną rundę. Pod tym względem były mistrz Cage Warriors bije na głowę Polaka.

Arkadiusz Pawłowski: Tutaj może być poważny problem, ale liczę na niespodziankę. Nie ma lepszego miejsca niż Polska na to, żeby Bandel pokazał światu co jest wart.

Damian Stasiak vs Yaotzin Meza

Maciej Szumowski: Trochę szkoda, że "Webster" bierze tę walkę od razu po starciu na BAMMA z silnym Mikiem Grundym, ale takich ofert się nie odrzuca. Yaotzin Meza to przeciętniak, którego Damian musi pokonać, jeśli myśli o poważnej karierze. Decyzja dla Polaka!

Konrad Kaźmierczak: Chciałbym się mylić, ale Damian Stasiak to jeszcze nie jest zawodnik, który powinien walczyć w UFC. Do najsilniejszej organizacji MMA na świecie trafił trochę przez przypadek, a duże znaczenie przy jego zatrudnieniu miał z pewnością fakt, że był Polakiem. W starciu z o wiele bardziej doświadczonym rywalem skazuje go na porażkę.

Arkadiusz Pawłowski: Jak wszyscy, to wszyscy. Marzenia marzeniami, realia realiami, ale chciałbym zobaczyć zwycięstwa wszystkich Polaków i na to też optymistycznie i patriotycznie stawiam. Wydaje mi się, że walka skończy się przed czasem.

Typowanie zwycięzców:

Joanne Calderwood: Maciej, Konrad Maryna Moroz: Arkadiusz

Seth Baczynski: Maciej, Konrad, Arkadiusz Leon Edwards: -

Mickael Lebout: - Sergio Moraes: Maciej, Konrad, Arkadiusz

Taylor Lapilus: Maciej, Konrad Rocky Lee: Arkadiusz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)