Starcie Materli z Drwalem będzie szczególne. Chodzi o sprawę sprzed 11 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

[tag=22970]Michał Materla[/tag] już 23 maja zmierzy się z Tomaszem Drwalem na gali KSW 31. Stawką walki będzie pas wagi średniej polskiej federacji. Dla szczecinianina pojedynek ma jednak szczególne znaczenie.

W tym artykule dowiesz się o:

11 stycznia 2004 roku na gali Berserkers Arena 2 doszło do szczególnej walki dla polskiego MMA. W klubie Soho w Szczecinie naprzeciw siebie stanęli Piotr Bagiński i Tomasz Drwal. Obecnie trener Michała Materli i wielu innych znakomitych zawodników był też organizatorem wydarzenia. Sam również jako swojego rywala zaprosił z Krakowa "Gorillę" i obydwaj debiutowali w zawodowym MMA. [ad=rectangle] Pojedynek był wyjątkowy w odróżnieniu do obecnych zasad walki. Zwycięzcą mógł zostać ten, który w ciągu 30 minut zdoła poddać rywala bądź znokautuje go. Wyrównana walka nie wyłoniła jednak zwycięzcy i po pół godzinie ogłoszono remis.

Tomasz Drwal niedługo potem stał się czołowym zawodnikiem w kraju i trafił jako pierwszy Polak do organizacji UFC. Z kolei Piotr Bagiński stoczył m.in. trzy walki dla federacji KSW i w 2007 roku postanowił zakończyć zawodową karierę w MMA, poświęcając się prowadzeniu klubu Berserker's Team. Przez lata "Bagi" wyszkolił m.in. Michała Materlę, Macieja Jewtuszkę, Karola Bedorfa czy Rafała Moksa.

Oto nagranie wideo z walki Drwal vs Bagiński.

Podczas KSW 31 w Ergo Arenie Materla stanie przed szansą pokonania Tomasza Drwala. - Myślę, że Michał załatwi sprawę za mnie i zrobi to, czego ja nie zrobiłem tych 11 lat temu - powiedział w trailerze gali Piotr Bagiński. Przez wielu ekspertów pojedynek główny KSW 31 w Trójmieście jest określany jako jedno z najlepszych zestawień w historii mieszanych sztuk walki w Polsce.

#dziejesiewsporcie: Bramka sezonu w Bundeslidze?

Źródło: sport.wp.pl

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto wygra walkę Drwal vs Materla?
Michał Materla
Tomasz Drwal
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Bartosz Cieciera
9.05.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Trójmieście jest określany jako jedno z najlepszych zestawień w historii mieszanych sztuk walki w Polsce. - żart behehe