Typowanie redakcyjne gali UFC on FOX 16: Dillashaw vs Barao 2

W nocy z soboty na niedzielę najlepsza organizacja MMA na świecie ponownie zawita do Chicago. Tam odbędzie się gala UFC on FOX 16 z pojedynkiem o pas wagi koguciej w walce wieczoru.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Przypomnijmy, że gale UFC polscy kibice mogą oglądać za darmo na kanale Extreme Sports Channel.

Dostępność stacji na platformach telewizyjnych:

- Cyfrowy Polsat - 18 - NC+ - 122 - UPC - 571 (419) - Vectra - 221 - Toya - 445
Typowanie szczegółowe:

T.J. Dillashaw vs Renan Barão

Maciej Szumowski: Gdyby Renan Barao nie miał takich problemów z zejściem do wagi koguciej, to ja nie miałbym żadnych wątpliwości, żeby wskazać na niego. A tak to, według mnie, pas pozostanie na biodrach T.J. Dillashawa. Amerykaninowi sporo brakuje, aby zostać absolutnym dominatorem tej kategorii wagowej, ale uważam, że może pokonać Brazylijczyka przez decyzję. Starcie będzie całkiem wyrównane, ale raczej nie porwie fanów w Chicago.

Arkadiusz Pawłowski: Renan Barao - Spodziewam się dobrej walki i to chyba dla mnie najważniejsze. Wydaje mi się, że Barao jest mocniejszym zawodnikiem niż TJ, który jest solidny, ale brakuje mu błysku.

Jakub Madej: Renan Barao, decyzja sędziów - Od dawna jestem fanem stylu walki Renana Barao i pierwsza porażka Brazylijczyka w starciu z Amerykaninem nie zmieni mojego typowania tego pojedynku. Nie zmieni tego nawet fakt, że Barao dość ciężko przechodzi przez etap zbijania wagi - na pięć dni przed walką do zbicia miał jeszcze jakieś sześć lub siedem kilogramów. Osobiście przyjąłem wersję, że podczas gali UFC 173, Renan miał tak naprawdę zły dzień i w ewentualnym rewanżu odniesie pewne zwycięstwo. Styl Dillashawa mnie w ogóle nie przekonuje, o czym świadczy zwycięstwo z Joem Soto dopiero w piątej rundzie. Owszem, T.J. zdominował Renana w ich pierwszym pojedynku, jednak po ponad roku myślę, że to Barao będzie znacznie bardziej zmotywowany do najbliższego starcia. Gdyby nie ciężkie zbijanie wagi, byłbym pewien zwycięstwa Renana - tak, mam małe obawy, jednak w pełni jestem za Brazylijczykiem.

Miesha Tate vs Jessica Eye

Maciej Szumowski: Miesha Tate odstaje poziomem od Rondy Rousey, ale raczej to wciąż ścisła czołówka wagi koguciej dywizji pań. "Cupcake" powinna spokojnie przeleżeć Jessikę i wygrać przez decyzję. A potem walka z "Cyborg" Justino? Chętnie!

Arkadiusz Pawłowski: Miesha Tate - Gdyby Miesha walczyła tak jak wygląda, to byłaby najlepszą zawodniczką MMA na świecie. Aż tak dobra nie jest, ale myślę, że powinna pokonać przeciwniczkę, może nawet przed czasem.

Jakub Madej: Jessica Eye, zwycięstwo przed czasem - Gdyby Tate nie była tak ładna, to w ogóle nie chciałbym oglądać tego pojednku. "Cupcake" wyjdzie do Oktagonu po trzech wygranych z rzędu - nudnych wygranych, w których po przegranych z Rousey i Zingano w ogóle nie przekonała mnie do swoich umiejętności. Większościowa decyzja z McMann czy jedogłośne werdykty z Carmouche i Nakai naprawdę nie robią na nikim wrażenia i jestem przekonany, że wrażenia nie robią również na Eye, która ma ogromną szansę zbliżyć się tym zwycięstwem do tytułu mistrzowskiego. Rekord "Evil" w UFC nie robi wrażenia, jednak wyczuwam jej wygraną, którą zaskoczy wiele osób. Przegrana z Alexis Davis i wygrana z Leslie Smith to początek jej kariery w największej organizacji MMA na świecie.

Edson Barboza vs Paul Felder

Maciej Szumowski: Nokaut techniczny w rundzie drugiej, Edson Barboza. Liczy się doświadczenie w klatce UFC. W tym przypadku dużo większą przewagę ma Brazylijczyk. Felder walczy efektownie, ale za wcześnie dla niego na podbijanie największej organizacji MMA na świecie.

Arkadiusz Pawłowski: Edson Barboza - Myślę, że przewaga Barbozy może być znaczna od samego początku. Ucieszyłbym się z efektownego nokautu, ale jakkolwiek by się walka nie zakończyła ciężko mi sobie wyobrazić Feldera jako jej zwycięzcę.

Jakub Madej: Edson Barboza, decyzja sędziów - Ciężko jest mi ufać zawodnikom, którzy przegrali ostatnią walkę, jednak w moim odczuciu to Baboza wyjdzie z podniesioną ręką ze starcia z Felderem. Porażki z takimi zawodnikami, jak Cerrone czy Johnson nie przynoszą Barbozie ujmy. Moim zdaniem bardzo ważne w tym starciu będzie doświadczenie i wysoka inteligencja w Oktagonie, co wykorzysta Edson. Felder jest niepokonany, w UFC odniósł już dwa zwycięstwa, jednak nie robią one na mnie wrażenia - wręcz przeciwnie u Edsona, który jak wygrywa, to w świetny sposób. Brazylijczyk pokaże "The Irish Dragonowi", gdzie jego miejsce.

Typowanie zwycięzców:

Joe Lauzon: Maciej, Jakub
Takanori Gomi: Arkadiusz

Tom Lawlor: Arkadiusz, Jakub
Gian Villante: Maciej

Danny Castillo: -
Jim Miller: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Ben Saunders: Maciej, Arkadiusz
Kenny Robertson: Jakub

Eddie Wineland: Maciej
Bryan Caraway: Arkadiusz, Jakub

Daron Cruickshank: Maciej, Arkadiusz
James Krause: Jakub

Ramsey Nijem: Maciej, Akradiusz, Jakub
Andrew Holbrook: -

Jessamyn Duke: Maciej, Arkadiusz
Elizabeth Phillips: Jakub

Zak Cummings: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Dominique Steele: -

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×