KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Typowanie redakcyjne gali FEN 8: Summer Edition. Najciekawsza impreza wakacji w Polsce

Już w piątek odbędzie się ósma gala [tag=43626]Fight Exclusive Night[/tag]. Świetna karta walk zapowiada najciekawszą imprezę tegorocznych wakacji nad Wisłą. Kołobrzeg ugości gwiazdy polskiego MMA.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Typowanie szczegółowe:

Tomasz Sarara vs Andre Schmeling

Maciej Szumowski: Tomasz Sarara przez decyzję sędziowską. Nie będę udawał znawcy kickboxingu, bo nim nie jestem, więc napiszę krótko - widziałem, co potrafi Polak i nie sądzę, żeby mniej doświadczonemu Niemcowi udało mu się w jakikolwiek sposób zagrozić. Gładko na punkty.

Arkadiusz Pawłowski: Sarara - Według mnie Sarara jest po prostu lepszym zawodnikiem i ten pojedynek wygra, choć przeciwnik nie podda się bez walki. Wydaje mi się, że może to być walka na pełnym dystansie.

Jakub Madej: Tomasz Sarara, decyzja sędziów - Schmeling najprawdopodobniej sprawi Polakowi więcej problemów, niż jego poprzedni rywal. Sarara to jednak obecnie czołówka polskiego kickboxingu, więc nie widzę opcji, aby miał on przegrać u siebie w kraju. Być może Schmeling urwie Tomkowi jedną rundę, jednak na więcej zawodnik z Krakowa sobie nie pozwoli i zdominuje Niemca.
Roman Szymański vs Paweł Kiełek

Maciej Szumowski: Pierwotnie miałem typować Pawła Kiełka, ale po tym niefortunnym ważeniu muszę zmienić zdanie. To może być jedna z ciekawszych walk tego roku nad Wisłą. Ostatecznie zwycięży Roman Szymański przez decyzję - pierwsza runda dla olsztynianina, ale potem będzie już coraz gorzej, bo nie sądzę, żeby był jutro w dobrej kondycji.

Arkadiusz Pawłowski: Szymański - Ważna walka dla obu zawodników, którzy doskonale rokują. Po walce z Kreftem nie ma opcji, żebym stawiał na kogoś innego niż Szymański - bardzo mnie zaskoczył i jeśli będzie w formie powinien wygrać przed czasem. Może dźwignia?

Jakub Madej: Roman Szymański, decyzja sędziów - Jestem fanem obu zawodników. Zarówno Kiełek, jak i Szymański pokazują z każdą walką, że są przyszłością polskiego MMA i za kilka lat mogą pokazywać swoje umiejętności za granicą. W ostatnich walkach większe wrażenie zrobił na mnie jednak Szymański, który decyzją sędziów pokonał Aleksandra Georgasa i poddał duszeniem gilotynowym Jacka Krefta. Kiełek to bez wątpienia jego najtrudniejsze wyzwanie w karierze, jednak w moim odczuciu zaszokuje on wszystkich kibiców i odprawi zawodnika z Olsztyna decyzją sędziów. Na pewno będzie to bardzo ciekawa, wyrównana i techniczna walka.

Paweł Żelazowski vs Artur Piotrowski

Maciej Szumowski: Paweł Żelazowski przed czasem. Były mistrz PLMMA to świetny nabytek Fight Exclusive Night. Cieszę się, że trafi on właśnie do organizacji Pawła Jóźwiaka. Rywal solidny, ale sądzę, że zawodnik z Białej Podlaskiej będzie w świetnej formie i odniesie ósmą zawodową wygraną. Na koncie ma jedną porażkę - z Mickaelem Lebout, więc to absolutnie żaden wstyd dla niego.

Arkadiusz Pawłowski: Żelazowski - Paweł jest według mnie zdecydowanym faworytem, pokonywał już przeciwników o wiele lepszych od najbliższego oponenta. Bułka z masłem to nie będzie, bo na pewnym poziomie każdy fighter może sprawić problemy, szczególnie, kiedy się go zlekceważy, ale zwycięstwo przeciwnika byłoby małą sensacją.

Jakub Madej: Paweł Żelazowski, poddanie - Solidne wzmocnienie kategorii półśredniej w Fight Exclusive Night. Nie mam jednak wątpliwości, że starcie to wygra Żelazowski, który do tej pory poniósł w swojej karierze tylko jedną porażkę - z Mickaelem Lebout, który obecnie jest zawodnikiem UFC. Piotrowski nie zwyciężał z zawodnikami najwyższej klasy - Żelazowski natomiast pokonywał solidnych fighterów, którzy stanowiliby spory problem dla Pawła. Żelazowski pokaże różnicę klas podczas piątkowej gali FEN.

Albert Odzimkowski vs Emil Weber Meek

Maciej Szumowski: Kolejny bardzo mocny rywal dla "Złotego". Oczywiście serce będzie za Odzimkowskim, ale w moich oczach to waleczny Norweg wyjdzie do klatki w lepszej dyspozycji i ostatecznie wygra przez jednogłośną decyzję sędziowską. Albert przegrał dwie poprzednie walki i naprawdę nie daję mu dużych szans na gali w Kołobrzegu.

Arkadiusz Pawłowski: Odzimkowski - Liczę na mocny cios i konkretny nokaut. Albert ma parę w łapie i sporo do udowodnienia, ta kombinacja to zły omen dla jego przeciwnika, który będzie stawiał opór, ale polegnie, chyba, że walka jakimś cudem zejdzie do parteru, gdzie Odzimkowski opadnie z sił.

Jakub Madej: Albert Odzimkowski, techniczny nokaut - Wydaje mi się, że podczas piątkowej gali Fight Exclusive Night zobaczymy prawdziwą wersję Alberta Odzimkowskiego - prawdziwą, czyli taką, która zwycięża w świetnym stylu i pozwala zapomnieć o ostatnich dwóch porażkach, jakie poniósł na gali PROMMAC i FEN. Ze względu na mocne doświadczenie stójkowe Odzimkowskiego, nie spodziewam się, żeby chciał on się pchać do parteru. Inne podejście będzie miał natomiast Meek, który tam będzie szukał swojej szansy. Albert mu jednak nie będzie na to pozwalał i ciosami skończy pojedynek w drugiej lub trzeciej rundzie.

Typowanie zwycięzców:

Akop Szostak: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Łukasz Borowski: -

Rafał Lewoń: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Michał Golasiński: -

Maciej Różański: Maciej, Arkadiusz, Jakub
Alex O'Toole: -

Mateusz Rębecki: -
Jacek Kreft: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Krzysztof Pietraszek: -
Marcin Wójcik: Maciej, Arkadiusz, Jakub

Sebastian Kotwica: Maciej, Jakub
Łukasz Demczur: Arkadiusz

Czy Tomasz Sarara pokona Andre Schmelinga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×