Federacja UFC po raz pierwszy w historii zawita do Zagrzebia oraz Rotterdamu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Federacja UFC ogłosiła dwie gale, które odbędą się w Europie w 2016 roku. Największa organizacja MMA na świecie po raz pierwszy w historii zawita do Chorwacji (10 kwietnia) i Holandii (8 maja).

W tym artykule dowiesz się o:

Zarówno Chorwacja, jak i Holandia, są mocno związane ze sztukami walk. Z Holandii pochodzi wielu topowych zawodników mieszanych sztuk walki, wśród których są między innymi Alistair Overeem, Gegard Mousasi czy Stefan Struve. Z Chorwacji pochodzi natomiast jedna z legend mieszanych sztuk walki Mirko Cro Cop Filipović, który odnosił sukcesy w PRIDE, K1 oraz UFC, budując zainteresowanie sportami walk w tym kraju.

Pochodzący z Chorwacji, numer dwa rankingu kategorii ciężkiej Stipe Miocić, w imponującym stylu zwyciężył z byłym mistrzem królewskiej dywizji Andreiem Arlovskim. Po walce na gali UFC 195: LAWLER vs CONDIT, która odbyła się 2 stycznia, Miocić powiedział: To dla mnie marzenie, jeśli mógłbym zawalczyć w Chorwacji. Po raz pierwszy przeniosłem się tam w 2015 roku, aby trenować z Mirko Cro Copem, a zobaczenie swojego kraju i spędzenie czasu ze swoją rodziną było niesamowitym doświadczeniem. Nie wiem, co UFC obecnie dla mnie planuje, jednak z pewnością pojawię się jeszcze raz w Chorwacji.

Stefan Struve również chciałby zostać częścią historycznej gali, do której dojdzie w hali Ahoy Rotterdam już w maju.

- Dostałem gęsiej skórki, kiedy usłyszałem, że UFC w końcu odwiedzi Holandię. Jestem podekscytowany, że ostatecznie do tego dojdzie. Bez względu na wszystko, chcę walczyć na tej karcie. W obecnym miejscu mojej kariery jedyne, czego potrzebuję, to walki przed moimi znajomymi i rodziną, w której będę mógł dać z siebie wszystko - powiedział.

- To jest prawdziwe świadectwo rozwoju marki UFC, która organizuje wydarzenia na dwóch, zupełnie nowych rynkach w Europie, w pierwszej połowie 2016 roku - skomentował James Elliott, Główny Menadżer i Wiceprezydent UFC na obszarze EMEA.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że będziemy mogli gościć spektakularną organizację mieszanych sztuk walki, jaką jest UFC, nie tylko ze względu na piękno tego sportu, jednak również dlatego, że UFC promuje zdrowy tryb życia - dodał Miroslav Stanec, Kierownik Projektu w Zagreb Arena.

- Jesteśmy podekscytowani, że zostaliśmy pierwszym miejscem w Holandii, które odwiedzi UFC. Ahoy Rotterdam ma długą historię w sportach. Zostało tu zorganizowanych wiele narodowych, europejskich i światowych mistrzostw, a także inne imprezy sportowe, takie jak Sixday Indoor Cycling, ABN AMRO World Tennis Tournament oraz Premier League of Darts. W skrócie, Rotterdam to perfekcyjne miasto, aby zorganizować to spektakularne wydarzenie - powiedział z kolei Peter van der Veer, który będzie współodpowiadał za organizację gali w Holandii.

Źródło artykułu: