Jeden Polak mniej w karcie walk UFC w Londynie. Łukasz Sajewski kontuzjowany

Jeden Polak mniej w karcie walk gali UFC Fight Night w Londynie, która odbędzie się już 27 lutego. Łukasz Sajewski musiał się wycofać z walki z Teemu Packalenem.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Dla Łukasza Sajewskiego miała to być druga walka w Ultimate Fighting Championship. Debiut zdecydowanie nie potoczył się po jego myśli. Fighter z Trójmiasta w pierwszym pojedynku w słynnym oktagonie zmierzył się z Nickiem Heinem i w starciu nie miał nic do powiedzenia. Reprezentant Niemiec był o klasę lepszy i ostatecznie wygrał przez jednogłośną decyzję.

To już drugi raz, kiedy kontuzja przeszkadza fighterowi z Trójmiasta w UFC. Polak miał walczyć już we wrześniu 2014 z Leonardo Santosem w Brazylii, ale wtedy też doznał urazu. W ostatnich sześciu latach "Wookie" stoczył tylko pięć starć, co znacznie zahamowało jego karierę.

UFC ogłosiło już nowego przeciwnika Teemu Packalena. Zawodnik z Finlandii skrzyżuje rękawice z niepokonanym Francuzem Thibaut Goutim, który zadebiutuje tym samym w najlepszej organizacji MMA na świecie.

Podczas UFC Fight Night 83 powalczą ostatecznie dwaj reprezentanci Polski. Przeciwnikiem Daniela Omielańczuka będzie niepokonany Jarjis Danho, a rywalem Krzysztofa Jotki został Bradley Scott. W walce wieczoru zmierzą się zaś Anderson Silva i Michael Bisping.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×