FEN 11: Nokaut Kowalczyka, Szymański mistrzem wagi lekkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Gala FEN
Materiały prasowe / / Gala FEN
zdjęcie autora artykułu

Na warszawskim Torwarze obyła się 11. gala federacji Fight Exclusive Night. W walce wieczoru pas wagi lekkiej zdobył Roman Szymański, który na dystansie pięciu rund wypunktował Mariana Ziółkowskiego.

W walce otwarcia gali Marcin Gałązka pokonał Jukuba Łętowskiego przez poddanie (balacha) w 2. rundzie. Również w drugiej odsłonie pojedynku zakończyło się starcie Adriana Błeszyńskiego z Tomaszem Lepirskim. Błeszyński pokonał rywala przez techniczny nokaut.

Nieudany debiut w MMA zaliczył Alan Kwieciński. Zawodnik znany z udziału w show - "Warsaw shore - ekipa z Warszawy" przegrał z Michałem Miłkiem przez balachę w trzeciej rundzie. W starciu kobiet w formule kickboxingu dobrze zaprezentowała się Iwona Nieroda, która zwyciężyła Judytę Niepogodę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Kartę główną otworzyło starcie Bartłomieja Kopery z Sebastianem Kotwicą w wadze piórkowej. Po trzech emocjonujących rundach lepszy okazał się Kopera, który zadał rywalowi drugą zawodową porażkę. Przed własną publicznością ze świetnej strony pokazał się Marcin Szreder. Kickboxer z klubu Palestra Warszawa pokonał na punkty Aytaca Yahsiego.

Ciekawą walkę w wadze średniej dali Marcin Naruszczka i Rafał Haratyk. Naruszczka w 2. rundzie powalił rywala i dobił go ciosami w parterze, notując efektowny debiut w federacji FEN. Zacięty bój w klatkoringu stoczyli w formule K-1 Arkadiusz Wrzosek i Nikołaj Falin. Po trzech rundach sędziowie zdecydowali się na przyznanie dodatkowej odsłony walki, którą na swoją korzyść rozstrzygnął Niemiec.

W Warszawie kolejne zwycięstwo do zawodowego rekordu dopisał Tomasz Sarara. Zawodnik uważany za najlepszego kickboxera w Polsce wypunktował na dystansie trzech rund Czecha Ivana Bartka.

Błyskawicznie zakończyła się walka pomiędzy Pawłem Żelazowskim a Albertem Odzimkowskim. Zawodnik z Białej Podlaskiej poddał podopiecznego Tomasza Drwala przez balachę w 1. rundzie. W kolejnym pojedynku Żelazowski powinien zawalczyć o pas wagi półśredniej federacji Fight Exclusive Night.

Równie szybko zakończył się pojedynek w wadze ciężkiej. W nim żadnych szans rywalowi nie dał Tyberiusz Kowalczyk, który po kilkunastu sekundach znokautował Akopa Szostaka. Były kulturysta jako drugi zawodnik w MMA przekonał się o sile pięści byłego strongmana.

W walce wieczoru o pas wagi lekkiej federacji FEN spotkali się Marian Ziółkowski i Roman Szymański. Po chwilowym badaniu się w stójce, Szymański przeniósł walkę do parteru. Sędzia po małej aktywności zawodników podniósł pojedynek do stójki. Końcówka 1. rundy to mocna wymiana ciosów obydwu zawodników. W 2. rundzie przewagę zyskał Szymański, który dwukrotnie sprowadził rywala do parteru, szukając próby poddania. Trzecia i czwarta runda wyglądały podobnie i aktywniejszy był poznaniak. W 5. rundzie Ziółkowski mógł zakończyć walkę, ale Szymański przetrwał uderzenia kolanami w narożniku klatkoringu, nie mniej jednak ostatnia w odsłon pojedynku należała do zawodnika z Warszawy. Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów walkę wygrał Roman Szymański i został on historycznym mistrzem wagi lekkiej federacji FEN.

Tylko 180 sekund potrwała walka wieczoru pomiędzy Igorem Kołacinem a Krzysztofem Pietraszkiem. Ostatecznie legenda polskich sportów walki zwyciężyła po pierwszej rundzie, jednocześnie żegnając się po 27 latach z ringami i klatkami.

Oto wyniki gali FEN 11: Warsaw Time w Warszawie

Walka wieczoru: K-1 95 kg: Igor Kołacin pok. Krzysztofa Pietraszka przez poddanie (kontuzja rywala), runda 1., 3:00.

Pojedynek o pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej: 70 kg: Roman Szymański pok. Mariana Ziółkowskiego jednogłośną decyzją sędziów

Karta główna: 95 kg: Igor Kołacin pok. Krzysztofa Pietraszka. 120 kg: Tyberiusz Kowalczyk pok. Akopa Szostaka przez TKO (kolano i uderzenia w parterze), runda 1. 77 kg: Paweł Żelazowski pok. Alberta Odzimkowskiego przez poddanie (balacha), runda 1. 95 kg: Tomasz Sarara pok. Ivana Bartka przez jednogłośną decyzję. 93+ kg: Nikolaj Falin pok. Arkadiusza Wrzoska przez jednogłośną decyzję. 84 kg: Marcin Naruszczka pok. Rafała Haratyka przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2. 95 kg: Marcin Szreder pok. Aytaca Yahsiego przez decyzję. 66 kg: Bartłomiej Kopera pok. Sebastiana Kotwicę przez decyzję. [b]

Karta wstępna:[/b]

55 kg: Iwona Nieroda pok. Judytę Niepogodę przez decyzję. 70 kg: Michał Miłek pok. Alana Kwiecińskiego przez poddanie (balacha), runda 3. 80 kg: Adrian Błeszyński pok. Tomasza Lepiarskiego przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2. 70 kg: Marcin Gałązka pok. Jakuba Łętowskiego przez poddanie (balacha), runda 2.

Zobacz wideo: Konrad Bukowiecki: Przegrałem srebro przez głupotę. Masakra...

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)