KSW 35 - ważenie: Mariusz "Chudzianowski"! "Różal" cięższy od "Pudziana" na ważeniu

W pozytywnej atmosferze przebiegła ceremonia ważenia przed KSW 35. Największym zaskoczeniem był fakt, że Marcin Różalski ważył więcej od Mariusza Pudzianowskiego!

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Mariusz Pudzianowski WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Mariusz Pudzianowski

Ceremonię ważenia w trójmiejskiej Ergo Arenie poprowadzili Łukasz Jurkowski i Waldemar Kasta. Nad całością czuwał sędzia główny Konfrontacji Sztuk Walki, Tomasz Bronder. Publiczność nie zawiodła, kibice licznie zjawili się na granicy Gdańska i Sopotu.

W walce wieczoru o pas wagi średniej zmierzą się najlepszy zawodnik MMA nad Wisłą Mamed Chalidow i słynący z mocnego uderzenia reprezentant Niemiec, Aziz Karaoglu. - Stójka, tylko stójka. Nie żartuję! - zapowiedział mistrz.

- No to teraz mówcie mi "Chudzian"! - powiedział Mariusz Pudzianowski, który ważył 112,5 kg po raz ostatni osiemnaście lat temu! Jego rywal, "Płocki Barbarzyńca" Marcin Różalski był cięższy o 2,3 kilograma.

Najdłużej w oczy spoglądali sobie pretendenci do pasa KSW wagi lekkiej - Mansour Barnaoui i Mateusz Gamrot. Przypomnijmy, że pojedynek, zdaniem federacji M-1 Global, której fighterem był Francuz, odbędzie się wbrew prawu. Rosjanie uważają, że Barnaoui jest związany umową wyłącznościową z M-1.

ZOBACZ WIDEO Izu Ugonoh: mój dom to cały czas Polska (źródło TVP)

- Liczyłem się, że tak może być. Wielkie brawa dla włodarzy KSW, że zdołali znaleźć mi nowego przeciwnika, bo to naprawdę nie jest łatwe na kilka dni przed galą - stwierdził Łukasz Chlewicki, który ostatecznie podczas KSW 35 zmierzy się z Anglikiem Azim Thomasem. Zastąpił on Marifa Piraeva.

Ważenie odbyło się w Dzień Matki, o czym nie zapomniał uczestnik walki otwarcia, Kamil Szymuszowski. - Mamo, dziękuję ci za wszystko. Kocham cię! - krzyknął zawodnik chwilę po zrobieniu wagi.

Gala KSW 35 odbędzie się nietypowo, bo w piątek. Transmisja z imprezy z Ergo Areny w płatnym systemie pay per view. Relacja i wszystkie informacje dotyczące gali na WP SportoweFakty.

Wyniki ważenia:

Pojedynek o pas wagi średniej
84 kg: Mamed Khalidov (84,3) vs Aziz Karaoglu (84,2)

84 kg: Michał Materla (84) vs Antoni Chmielewski (84,1)
120 kg: Mariusz Pudzianowski (112,5) vs Marcin Różalski (114,8)

Pojedynek o pas wagi lekkiej
70 kg: Mateusz Gamrot (69,4) vs Mansour Baranoui (69,9)

Karta główna
70 kg: Łukasz Chlewicki (70) vs Azi Thomas (69,8)
77 kg: Robert Radomski (76,9) vs Rafał Moks (77,4)
66 kg: Marcin Wrzosek (65,9) vs Filip Wolański (65,9)
93 kg: Michał Fijałka (92,9) vs Marcin Wójcik (92,9)
77 kg: Kamil Szymuszowski (77) vs Mindaugas Verzbickas (76,8)

Czy Mamed Chalidow obroni pas KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×